کد خبر: 6235
A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه جدی به مسائل و مشکلات هنرمندان را اولویت دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگ عنوان کرد و گفت : این توجه به مسائل هنرمندان ، فرهیختگان، اصحاب کتاب ، نشر و تالیف و فیلم و سینما بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران،  سیدرضا صالحی امیری دوشنبه شب در محل پایانه مرزی چذابه، مهم ترین اقداماتی را که در سه سال گذشته در دولت تدبیر و امید انجام شد، ناظر بر حفظ کرامت و منزلت اصحاب فرهنگ و هنر عنوان کرد.
وی افزود: در حوزه کتاب نیز ساماندهی و توجه جدی به نظام مند کردن نظارت بر کتاب مورد توجه قرار گرفته ضمن این که در حوزه هنر نیز توجه جدی به صنعت فرهنگ صورت گرفته و در سایر حوزه ها نیز ساماندهی امور در مجرای قانون مد نظر بوده است که خوشبختانه تحول جدی در پی داشته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه افزود:مسئولیت و رسالتی که رئیس جمهوری به من واگذار کرده افزایش میزان سرعت و نشاط و حرکت فرهنگی در جامعه است که با اعلام برنامه هایی که در مجلس شورای اسلامی به نمایندگان ملت داشتم برنامه ای را آغاز کردم که در دیدار با اصحاب رسانه اطلاع رسانی خواهم کرد.
صالحی امیری در ادامه در خصوص بیمه خبرنگاران هم گفت:در خصوص بیمه اصحاب فرهنگ و هنر از جمله هنرمندان ، روزنامه نگاران و همچنین اصحاب هنر در مجموع ما در شرایط فعلی 18هزار و 700 نفر را تحت پوشش بیمه داریم که از این تعداد بیش از 6هزار نفر بیمه تکمیلی دارند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در شرایط فعلی حدود 12هزار نفر در نوبت بیمه هستند که روز گذشته جلسه ای با مسئولان تامین اجتماعی و هماهنگی و سازمان مدیریت برنامه ریزی داشتم و امیدواریم در آینده نزدیک اخبار خوشی را در این حوزه به اطلاع خبرنگاران برسانیم.

شناخت نادرست رسانه های بیگانه از ایران 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با حضور در مرز چذابه در جمع خبرنگاران با اشاره به بزرگی کنگره عظیم اربعین حسینی گفت: خبرگزاری های بیگانه در این موقع چشم های خود را به روی واقعیت ها بسته اند. 
صالحی امیری افزود: امروز روزی است که باید همه دنیا یک بار دیگر این ملت و مردم را بشناسند چرا که این جغرافیا متعلق به ائمه اطهار(ع)و اسلام است. 
وی گفت : امروز حماسه بزرگی در مرز چذابه شکل گرفته است برای همین خداوند را شاکریم که بار دیگر این ملت شور حسینی را به نمایش گذاشته اند. 
وی با بیان این که حرکت بزرگ اربعین حسینی سرمایه بزرگی برای تداوم حیات جامعه فرهنگی است توضیح داد:امروز همه اصحاب فرهنگ در سراسر ایران این صحنه های پرشور را یک بار دیگر ببینند و بنویسند و در عرصه هنری آن را بازنمایی کنند. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:در تاریخ این سرزمین چنین همایش ،نمایش و شوری کمتر دیده و به دیگران نشان داده شده است. 
وی اضافه کرد: این حرکت عظیم میلیونی یک پیام مهم دارد که می گوید اسلام و ایران مرکز تشیع و اسلام رحمانی است و این سرزمین متعلق به اهل بیت (ع)است و امام حسین(ع) در قلب و جان ملت نفوذ دارد و همه ما بر روی سفره اهل بیت (س)نشسته ایم . 
صالحی امیری بیان کرد:مدیران اجرایی تلاش زیادی کرده اند تا بیش از 50 درصد از ظرفیت اعزام را از خوزستان و دو گذرگاه مرزی شلمچه و چذابه انجام دهند و اعزام بیش از یکصد هزار نفر از شلمچه و بیش از 300 هزار نفر از چذابه اقدام بسیار مهم و بی نطیر است که خوشبختانه استاندار خوزستان و همه دستگاه ها موفق شدند این کار بزرگ را انجام دهند. 
وی با بیان اینکه قدردانی از مردم بسیار حائز اهمیت است اظهار کرد: ما به کمک مردم آمده ایم و همه چیزهایی از جمله مواکب و پذیرایی مرهون مردم است و حج و زیارت، مجموعه بهداشت و درمان، راه و شهرسازی ،پلیس ، استانداری، شهرداری ، همه دستگاه های اجرایی یک رسالت دارند و آن این است که هیچ شانی جز خدمت به زائران برای خود قائل نیستیم. 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه رئیس سازمان حج و زیارت و استاندار خوزستان با حضور در پایانه مرزی چذابه از روند عبور زائران اربعین حسینی دیدن کردند.

منبع: ایرنا
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر