کد خبر: 8044
A

انتشار پستی از یک گردشگر خارجی در شبکه های مجازی که بابت سفارش سه فنجان کاپاچینو، 2 عدد همبرگر و یک هات داگ 270 هزار تومان پرداخته بود، با واکنش بازرسان تعزیرات حکومتی استان فارس همراه شد و پس از شناسایی غرفه گرانفروش، جریمه 340 میلیون ریالی برای آن درنظر گرفته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، گرانفروشی غرفه ها در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز موضوع جدیدی نیست و با وجود اخطارها و جریمه های مکرر غرفه های گرانفروش، بازهم این وضعیت در این فرودگاه ادامه دارد. 
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس دوشنبه شخصا به همراه بازرسان تعزیرات، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و اتاق اصناف در فرودگاه شیراز حضور یافت تا این گونه بر جدیت و عزم دستگاه های نظارتی بر مقابله با گرانفروشی در این مکان پرتردد تاکید کرده باشد. 
 
در جریان این بازدیدها،غرفه متخلفی که گرانفروشی آن به گردشگرخارجی واکنش زیادی در شبکه های مجازی داشت، شناسایی و با حضور مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس برای این غرفه پرونده تشکیل شد. 
 
علی مبشری در حاشیه این بازدید به خبرنگار ایرنا گفت: این غرفه متخلف ملزم به پرداخت 193 هزار تومان اضافه دریافتی از گردشگر خارجی بابت اقلام عرضه شده به وی است. 
 
وی افزود: در حال تلاش برای شناسایی گردشگر خارجی و بازگرداندن اضافه مبلغ دریافتی این غرفه به وی هستیم. 
 
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس گفت: در بازرسی ها از این غرفه گرانفروش همچنین 17 میلیون تومان تخلف گرانفروشی شناسایی شد که در نهایت، این غرفه به میزان 2 برابر این رقم یعنی 34 میلیون تومان جریمه شد. 
 
مبشری اظهار کرد: در مجموع در بازدیدهای دوشنبه بازرسان اکیپ سیار تعزیرات حکومتی از غرفه های فرودگاه شیراز ، بیش از 135 میلیون تومان تخلف کشف شد.
 
وی اظهار کرد: همزمان با افزایش انتقادهای مسئولان و مردم از وضعیت غرفه های فرودگاه شیراز گشت های بازرسی تعزیرات حکومتی از این فرودگاه با جدیت و استمرار بیشتری فعالیت می کنند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس گفت: در این بازدید همچنین به سه شکایت حضوری مسافران حاضر در پایانه فرودگاه نیز رسیدگی و ضمن استرداد حق شاکی برای غرفه متخلف تشکیل پرونده شد.
 
وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده مقرر گردید در راستای برخورد با تخلفات عدیده غرفه های مستقر در فرودگاه شیراز هفته ای سه بار از این فرودگاه بازرسی صورت گیرد و پرونده های تشکیل شده در این بازرسی ها به شعبه ای ویژه ارجاع و خارج از نوبت رسیدگی شود.
مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس نیز با بیان اینکه تعزیرات حکومتی در برخورد با متخلفین به هیچ وجه اغماض نخواهد کرد اذعان داشت که اصلاح وضعیت نابسمان غرفه های فرودگاه شیراز نیازمند یک عزم جدی میان همه دستگاه های مرتبط است .
 
مبشری در ادامه از شهروندان خواست در صورتی که جنسی را از غرفه های فرودگاه شیراز گران خریداری نمودند مراتب را به سامانه 30009651 گزارش تا موضوع به سرعت رسیدگی و با متخلف برخورد شود. 

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر