کد خبر: 9870
A

پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: سارقان زورگیر خیابان پیامبر با کمک تصاویر ضبط شده یکی از شهروندان شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، 26 آبان از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره زورگیری در خیابان پیامبر شرقی به کلانتری 140 باغ فیض اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع زورگیری و به دستور سرپرست دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی در اظهارات خود گفت: ساعت 14 روز 26 آبان، از محل کارم واقع در خیابان اشرفی خارج شدم و قصد رفتن به منزل را داشتم که در خیابان پیامبر شرقی ناگهان دو نفر با یک دستگاه موتورسیکلت به سمت من آمدند.

وی افزود: راکبان موتورسیکلت خواستند که گوشی تلفن همراه و کیف دستی خود را به آنها دهم؛ در برابر خواسته سارقان مقاومت کردم که همین امر موجب درگیری من با آنها شد.

مالباخته عنوان کرد: یکی از سارقان با تهدید چاقو و گذاشتن چاقو زیر گلویم مرا به روی زمین انداخت و پس از ضرب و شتم، با سرقت کیف دستی من از محل متواری شدند.

بر اساس این گزارش، همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان پایگاه دوم اطلاع پیدا کردند که یکی از شهروندان از ارتکاب زورگیری و سرقت فیلمبرداری کرده و در تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی 110 موضوع را به پلیس اطلاع داده است.

با بدست آمدن تصاویر صحنه زورگیری و بهره گیری از اطلاعات مجرمان سابقه دار، دو متهم به نام های سعید . و (متولد 1370) و فردین . س (متولد 1372) شناسایی و هر دو نفر آنها در مخفیگاه خود در شهرستان نسیم شهر - منطقه اکبر آباد دستگیر و به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

متهمان در اعترافات اولیه صراحتا به ده ها فقره زورگیری و موبایل قاپی در مناطق غرب تهران بویژه در اتوبان همت، مرزداران، اکباتان، خیابان زنجان، جنت آباد و چهارباغ اعتراف کردند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمان، کارآگاهان موفق به کشف مقادیری وجه نقد، مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر و چند دستگاه گوشی تلفن همراه شدند.

با بهره گیری از اموال و مدارک مکشوفه، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگانی شدند که متهمان به شیوه زورگیری و یا موبایل قاپی اقدام به سرقت از آنها کرده بودند.

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به شناسایی متهمان از طریق تصاویر ضبط شده توسط شهروندان گفت: ضبط اینگونه تصاویر توسط شهروندان، پلیس را در شناسایی و دستگیری هرچه سریع تر سارقان به ویژه سارقان بعنف یاری می کند.

وی افزود: بارها شاهد چنین مواردی در سایر پرونده ها بوده ایم که تصاویر بدست آمده از متهمان در حین ارتکاب جرایم کمک شایانی در تسریع روند رسیدگی پلیسی و قضایی به پرونده ها داشته است.

وی از همه شکات و مالباختگانی که در مناطق غرب تهران بدین شیوه و شگرد و توسط دو سارق موتورسوار مورد زورگیری، موبایل قاپی و یا کیف قاپی قرار گرفتند، دعوت کرد تا برای شناسایی متهمان به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در جنت آباد شمالی - خیابان شاهین شمالی مراجعه کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر