کد خبر: 25726
A

رخشان بنی‌اعتماد به عضویت هیات داوران بخش افق‌های جشنواره فیلم ونیز درآمد.

دیده بان ایران: با اعلام نام اعضای هیات داوری بخش‌های مختلف جشنواره ونیز مشخص شد که رخشان بنی‌اعتماد، کارگردان سرشناس سینمای ایران یکی از اعضای هیات داوران بخش رقابتی افق‌های جشنواره است.

امی کانان مان، کارگردان آمریکایی و مارک کازینس، فیلمساز ایرلندی، آندریاس دوپار، فیلمنامه‌نویس آرژانتینی، فین تورچ، فیلمساز بلژیکی و ربکا زلاتوفسکی، فیلمساز فرانسوی دیگر اعضای این هیات داوری به ریاست جیانی آملیو کارگردان ایتالیایی هستند.

بخش افق‌های جشنواره فیلم ونیز با نمایش فیلم «نیکو ۱۹۸۸» به کارگردانی سوزانا نیچیارلی آغاز به کار می‌کند.

هفتادوچهارمین دوره جشنواره فیلم ونیز از هشتم تا ۱۸ شهریور (۳۰ اوت تا ۹ سپتامبر) برگزار می‌شود. همانگونه که پیش از این اعلام شده بود در این دوره از جشنواره فیلم ونیز، آنت بنینگ ریاست هیات داوری بخش رقابت اصلی را برعهده دارد.

بنینگ نخستین زنی است که از سال ۲۰۰۶ به این سو برای ریاست هیات داوران بخش رقابت اصلی جشنواره ونیز برگزیده می‌شود. او ریاست هیات داورانی را برعهده دارد که برندگان جوایز اصلی جشنواره از جمله شیرهای طلایی و نقره‌ای را انتخاب می‌کنند.

بخش رقابت اصلی جشنواره فیلم ونیز با نمایش فیلم «کوچک شدن» به کارگردانی الکساندر پاین شروع می‌شود. از دیگر فیلم‌های تایید شده برای حضور در جشنواره می‌توان به «روح‌هایمان در شب» با بازی جین فوندا و رابرت ردفورد اشاره کرد. ردفورد و فوندا در جشنواره ونیز جایزه یک عمر دستاورد هنری می‌گیرند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر