کد خبر: 40537
A

رئیس کمیته هنری کمیسیون فرهنگی مجلس می‎‌گوید وزیر فرهنگ در نامه‌ای مکتوب اعلام کرده که مخالفت با اکران "عصبانی نیستم" ندارد اما معتقد است باید نمایش آن به دلایلی عقب بیفتد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ احمد مازنی با اشاره به نامه 120 سینماگر به رئییس جمهور درخصوص اعتراض به نمایش فیلم سینمایی"عصبانی نیستم"، گفت: بارها بر ضرورت حاکمیت قانون در تمامی عرصه‌ها به ویژه عرصه فرهنگ و هنر تاکید شده چراکه سلیقه‌های شخصی نباید در فرایند اجرای قانون تاثیر بگذارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: درخصوص مشکلات پیش آمده برای "فیلم عصبانی نیستم" با وزیر فرهنگ به اتفاق چند نماینده دیگر مکاتبه کرده و پاسخ مکتوب وی مبنی بر عدم مخالفت با اکران این اثر بود اما معتقد است باید نمایش آن به دلایلی عقب بیافتد.

وی با اشاره به تماس درمیشیان به عنوان کارگردان فیلم با وی با هدف ابراز شکایت از عدم نمایش این فیلم در 25 بهمن ماه علیرغم داشتن مجوز لازم و قول وزارت فرهنگ، گفت: پس از این تماس موضوع را از مجددا با وزیر فرهنگ پیگیری کرده و آن‌ها گفتند به دلیل شرایط فعلی  اجتماعی بهتر است یا زمان اکران به تاخیر بیافتد یا چند دقیقه دیگر آن حذف شود که البته به این موضوع ان‌قلت‌هایی وارد است.

مازنی با بیان اینکه مسئولان وزارت فرهنگ و سازمان سینمایی روابط خود را با سینماگران به ویژه نیروهای جوان دوستانه‌تر کنند، اضافه کرد: آقای حیدریان جلسه‌ای را با آقای درمیشان بگذارند و طی گفتگویی دوستانه این مسئله را حل کنند تا دیگر نیاز به نامه‌نگاری جمع کثیری از اهالی سینما به رئیس‌جمهور نباشد و موضوع به یک معضل حل نشدنی تبدیل نشود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است نباید بیش از این بر فیلمی که مراحل قانونی خود را طی کرده سخت گرفت، در حالی که 5 پروانه نمایش و اعمال سانسورهای مختلف را تجربه کرده است چراکه اثرات منفی این ممانعت در اذهان عمومی و جوانان به مراتب بیشتر از اکران آن خواهد بود البته در صورتی که اصرار داشته باشیم آیا اصلا این فیلم اثر منفی بر مخاطب دارد یا خیر؟

رئیس کمیته هنری کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فیلم‌های سینمایی به اندازه برنامه‌های صدا و سیما در جامعه تاثیرگذار نیستند؛ به همین دلیل نباید این همه حساسیت را بر فیلم‌های سینمایی اعمال کرد.

گفتنی است فیلم سینمایی "عصبانی نیستم" پس از دریافت 5 پروانه نمایش و اعمال سانسورهای مختلف و حتی تائید کمیته بازبینی آثار توقیفی و تضمین کتبی مدیران، بازهم به دلیل اعمال سانسورهای جدید مطابق نظر وزیر فرهنگ از نمایش منع شده است./خانه ملت

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر