کد خبر: 42457
A

عربستان سعودی نخستین سالن سینمای تجاری خود را دیروز، چهارشنبه 29 فروردین با حضور چهرهای سیاسی، فرهنگی و دیپلمات های ساکن عربستان افتتاح کرد، سالنی که از جمعه 31 فروردین میزبان مردم خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران  به نقل از رویترز نخستین سالن سینما با پرده عریض 45 پایی در ریاض شروع به کار کرد. این سینما از فردا، جمعه 31 فروردین برای عموم مردم کار خود را آغاز می‌کند و از امروز، پنج‌شنبه 30 فروردین بلیت‌فروشی آن شروع می‌شود.

به گفته رییس هلدینگ AMC انترتینمنت اکنون همه سعودی‌ها می‌توانند در یک سالن زیبا به تماشای فیلم بنشینند. این سالن سینما با 450 صندلی میزبان مردم خواهد بود.

مقامات سعودی قصد دارند برای جمعیت 32 میلیون نفری این کشور که بیشترشان زیر 30 سال هستند حدود 350 سینما با بیش از 2500 پرده نمایش تا سال 2030 بسازند. آن‌ها امیدوارند با این کار بتوانند سالی نزدیک به یک میلیارد دلار بلیت بفروشند.

وزیر فرهنگ عربستان دیروز در مصاحبه‌ای با رویترز گفت این سالن‌های سینما شبیه سالن‌های سینما در سراسر جهان خواهند بود و بالکن‌های خصوصی نیز خواهند داشت.

او گفت از همان دست فیلم‌هایی را که در کویت و دوبی اجازه اکران دارند، به سینماها خواهند آورد.

طی سال‌ها مردم عربستان از طریق آنلاین یا در خانه به تماشای فیلم می‌پرداختند و آن‌هایی که پول کافی داشتند نیز به سینماهای بحرین و دوبی می‌رفتند. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر