کد خبر: 50620
A

حسین انتظامی، قائم‌مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیشب (چهارشنبه ۲۱ شهریور) مهمان مدیر تئاتر شهر بود و به تماشای نمایش «مرگ و پنگوئن» نشست. او پس از این دیدار، در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به اتفاق تلخی که اخیرا برای سعید اسدی، مدیر تئاتر شهر افتاد (بازداشت 24 ساعتی)، بر اهمیت هنر تئاتر و حمایت از مدیران و هنرمندان این عرصه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ حسین انتظامی، قائم‌مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دیشب (چهارشنبه ۲۱ شهریور) مهمان مدیر تئاتر شهر بود و به تماشای نمایش «مرگ و پنگوئن» نشست.

او پس از این دیدار، در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به اتفاق تلخی که اخیرا برای سعید اسدی، مدیر تئاتر شهر افتاد (بازداشت 24 ساعتی)، بر اهمیت هنر تئاتر و حمایت از مدیران و هنرمندان این عرصه تاکید کرد.

روز یک‌شنبه 18 شهریور، در پی حکم قضایی مبنی‌ بر توقیف نمایش «رویای شب تابستان» به کارگردانی مریم کاظمی، کارگردان این نمایش و سعید اسدی، مدیر تئاتر شهر بازداشت شدنداین دو هنرمند، یک روز بعد، با قید وثیقه آزاد شدند.

قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از دیدار با سعید اسدی، مدیر مجموعه تئاتر شهر و شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی، به تماشای نمایش «مرگ و پنگوئن» نشست.

حسین انتظامی در حال تماشای نمایش مرگ پنگوئن

پس از این حضور، حسین انتظامی در اینستاگرام خود، متن زیر را به اشتراک گذاشت: «امشب نمایش «مرگ و پنگوئن» را دیدم، به کارگردانی پیام دهکردی. متن پخته‌ای داشت که محمد چرمشیر از رمانی به همین نام (آندری کورکف) نوشته. اجراها هم روان و مسلط بود. در دوره‌ای که نمایش‌های فانتزی و بعضا سبک، ذائقه‌ها را تغییر داده یا دارد می‌دهد، استقبال از یک اثر تلخ و نمادین و نسبتا فلسفی، جای خوشوقتی دارد. واقعیت آن است که تأتر، به قول آقای کارگردان در خطابه کوتاهش پس از اجرا، نهاد تولید اندیشه است. جامعه‌ای که به تأتر، اقبال نشان می‌دهد، فرهیختگی خود را نمایش می‌دهد و مایه خوشحالی است که چند سالی است عمده صندلی‌های سالن‌ها پر می‌شود.

کارگردان نمایش، اجرای امشب‌شان را هوشمندانه و قدرشناسانه به حسین عرفانی، دوبلور توانمند و پرخاطره‌ای تقدیم کرد که امروز یعنی در روز ملی سینما از میان ما رفت. صدای پرطنین او روی همفری بوگارت در «کازابلانکا» و سایر نقش‌های او هیچگاه از یادها نمی‌رود. دهکردی چندسال است در لاهیجان زندگی می‌کند و به دنبال توسعه هنر نمایش در آن خطه است. وظیفه‌ای که سیاستگذاران و مدیران فرهنگی دارند کمک به امثال اوست برای تحقق واقعی عدالت فرهنگی و شعار «ایران، تهران نیست.»

با توجه به اتفاق تلخی که اخیرا برای مدیر تأتر شهر افتاد تأکید داشتم سهمیه این فصلم را حتما در آنجا ببینم تا مدیران و کارکنان این مجموعه و هنرمندان نجیب تأتر بدانند تنها نیستند. خبر خوب این که تعمیرات تأتر شهر شروع شده و امید می‌رود کاستی‌های این بنای مادر که نتیجه سال‌ها ثمردهی بدون استراحت و مراقبت است، مرتفع شود.»

اینستاگرام حسین انتظامی

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر