کد خبر: 60433
A

خشایار الوند، نویسنده تله‌فیلم پایتخت تاکید کرد که تلاش دارند در قالب یک قصه و موقعیت‌های تازه‌ای که برای کاراکترهای اصلی پایتخت رخ می‌دهد، بینندگان تلویزیون را شب عید سرگرم کنند و لبخند را به لب‌هایشان بیاورند.

به گزارش دیده بان ایران؛ خشایار الوند درباره روند شکل‌گیری طرح و نگارش تله فیلم پایتخت که شب عید از شبکه یک روانه آنتن می‌شود، به جام‌جم گفت: راستش مدت زیادی از قطعی شدن ساخت تله‌فیلم پایتخت نمی‌گذرد و با توجه به درخواست و اقبال مردم برای تماشای پایتخت، به همین دلیل ما سعی کرده‌ایم براساس مقدورات‌مان، قصه را در حد یک تله‌فیلم بنویسیم تا به قول معروف بتوانیم لبخند را شب عید به لب مردم بیاوریم.
وی ادامه داد: بعد از این‌که قرار شد این تله فیلم ساخته شود به همراه محسن تنابنده درباره طرح این اثر با هم صحبت کردیم و بعد از رسیدن به نتیجه قطعی، خودم شروع به نگارش فیلمنامه پایتخت کردم. نوشتن فیلمنامه را از اواخر بهمن ماه آغاز کرده ام. فکر می‌کنم چهار پنج روز دیگر نگارش زمان می‌برد.
این نویسنده با اشاره به این‌که بعد از تمام شدن نگارش، همچنان تغییرات در قصه وجود دارد، توضیح داد: به هر حال در هنگام تولید با توجه به شرایط و لوکیشن، فیلمنامه در مواردی که لازم باشد روتوش می‌شود. البته منظورم تغییرات بزرگ نیست، بلکه تغییر اندک در جزئیات است.
الوند درباره داستان این تله فیلم عنوان کرد: مردم در پنج فصل پایتخت با اتفاقات مختلفی در قصه روبه‌رو شده‌اند. در تله فیلم پایتخت، کاراکترهای اصلی در شرایط و موقعیت‌های جدید قرار می‌گیرند. تا این‌که روز آخر سال دور هم جمع می‌شوند. این دورهمی باعث می‌شود ماجراهایی که از قبل بین آنها وجود داشته، ادامه‌دار و منجر به اتفاقاتی شود.
وی تاکید کرد: وقتی سریال پایتخت را می‌نوشتم، سه چهار قسمت اول اختصاص به حال و هوای فضای جدید قصه داشت، اما وقتی قرار است یک تله فیلم بسازیم، فرصت برای این مسائل کم است، به همین دلیل باید سریع سر قصه اصلی اثر می‌رفتیم. تلاش داریم تا با یک داستان سرگرم‌کننده حال و هوای خوبی را برای مخاطبان در شب عید شکل بدهیم. زمان تله فیلم هم حدود 100 دقیقه است.
این نویسنده در ادامه افزود: با توجه به این‌که زمان کمی هم برای تولید این تله‌فیلم داریم، به همین دلیل نمی‌توانستیم برای ضبط کار به شمال برویم و باید قصه‌ای طراحی می‌شد که در تهران اتفاق بیفتد. از سوی دیگر زمان زیادی نداریم که از لوکیشن‌های متعدد استفاده می‌کنیم و باید در یک لوکیشن شخصیت‌های اصلی قصه را جمع می‌کردیم. اما با همه این موارد سعی کردیم تا قصه منطق درستی داشته باشد و روابط بین شخصیت بانمک در بیاید؛ ضمن این‌که آنها را در موقعیت‌های تازه قرار بدهیم. به هر حال کاری که از دست‌مان برمی‌آمد را انجام دادیم. ان‌شاءا... مردم هم از تماشای کار لذت ببرند و دوست داشته باشند.
الوند درباره این‌که باباپنجعلی در این نسخه تله‌فیلم پایتخت حضور فیزیکی دارد یا در قالب روح است؟ توضیح داد: باباپنجعلی در قالب روح نیست، بلکه حضور فیزیکی در قصه دارد، چون سریال نبود که ما بخواهیم او را در قالب روح نشان بدهیم. ضمن این‌که باباپنجعلی هم در این تله‌فیلم حضور متفاوتی دارد و در موقعیت جدیدی هم قرار می‌گیرد.
به گفته این نویسنده، تصویربرداری تله‌فیلم پایتخت اوایل هفته آینده کلید می‌خورد و عوامل پشت‌صحنه در لوکیشن مشغول ساخت و ساز هستند تا شرایط را برای تولید آماده کنند. تله‌فیلم پایتخت به تهیه‌کنندگی الهام غفوری و کارگردانی سیروس مقدم تولید می‌شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر