کد خبر: 62315
A

گزارشگر فوتبال در پاسخ به نقد یک منتقد سینما گفت: «برادر من شما برو ‏در سالن‌های سینما و وقتی بیرون آمدی درباره فیلم، کارگردان و هنرپیشه حرف بزن! من که تازه‌کار نیستم، ‏بخواهم از این حرف‌ها به جوش بیایم.»

به گزارش دیده بان ایران، روزنامه شهروند نوشت: علیرضا علیفردر سال‌های اخیر به یک چهره خبرساز در میان گزارشگران تلویزیونی تبدیل شده و با ‌کلمات و نحوه خاص گزارش خود موافقان و مخالفانی دارد.

جدیدترین منتقد این گزارشگر باسابقه هوشنگ ‌گلمکانی، منتقد سینما بوده که با انتشار تصویری از بازی یکشنبه شب پاری‌سن‌ژرمن با گزارش علیفر نوشته ‌است: ««یعنی وقتی آقای علیفر یک جور خاصی می‌گوید «تووووووویدرواااااااازه.... تووووووووی دروااااااازه» پیش ‌خودش فکر می‌کند خیلی جالب و تأثیرگذار و بامزه می‌گوید یا دارد مسخره‌مان می‌کند؟ با این نوع اجرا، بیشتر ‌به نظرم می‌رسد که دارد مسخرگی می‌کند، دست‌مان می‌اندازد،سربه‌سرمان می‌گذارد. غیراز این، کارش هیچ ‌ربطی به هنرنمایی گزارشگران برای ایجاد هیجان ندارد. به‌هرحال چون ما اعصاب اضافی زیاد داریم، نامبرده ‌مقداری از آن را می‌ساید و می‌خراشد تا بار اضافی با خودمان نکشیم.»

علیرضا علیفر هم که معمولاً انتقادات را ‌بی‌جواب نمی‌گذارد، در واکنش به این منتقد سینمایی به «شهروند» می‌گوید: «استقبال مردم برای من مهم ‌است. همواره در کوچه و خیابان مرا می‌بینند و با گفتن همان جمله «توی دروازه» از من یاد می‌کنند. این ‌صحبت‌ها از روی حسادت است. البته معتقدم اگر قرار است کسی هم حسادت کند، باید همکار خودم باشد؛ وگرنه ‌دیگران نمی‌توانند محبوبیت، شهرت و جذابیت من نزد مردم را کاهش دهند. من که آقای گلمکانی را ‌نمی‌شناسم، اما به ایشان سلام برسانید و بگویید زیاد حرص نخور!»

وی همچنین می‌افزاید: «برادر من شما برو ‌در سالن‌های سینما و وقتی بیرون آمدی درباره فیلم، کارگردان و هنرپیشه حرف بزن. من که تازه‌کار نیستم، ‌بخواهم از این حرف‌ها به جوش بیایم. از این گلمکانی‌ها زیاد دیده‌ام و الان هم به این آقا می‌گویم برو در حوزه ‌تخصصی خودت کار کن و در کاری که تخصص نداری، فضولی نکن!»

از فرصت همکلام شدن با علیفر استفاده ‌کردیم و درباره پیش‌بینی‌اش از سرنوشت لیگ‌های معتبر اروپایی پرسیدیم: «پاری‌سن‌ژرمن که اگر همین بازی را ‌می‌برد، قهرمان شده بود. هنوز هم ٨، ٧ بازی مانده و قطعاً هفته بعد این اتفاق می‌افتد. در انگلیس و آلمان هنوز ‌تکلیف قهرمان مشخص نیست؛ اگرچه در این ٢ لیگ هم رقابت بین ٢ تیم باقی مانده است. قطعاً اگر مثل ‌شرایط فعلی لیگ ایران، رقابت تا هفته‌های پایانی بین چند تیم باشد، به جذابیت لیگ‌ها کمک می‌کند.»

این ‌گزارشگر فوتبال در پایان هم درباره وضع نه‌چندان خوب رئال‬ صحبت کرد: «رئال مادرید ابتدای فصل اشتباه ‌کرد که اجازه داد زیدان برود. الان هم که زیدان برگشته، فقط یک باخت داشته و جایگاه سومی‌اش تثبیت شده ‌است. رئال‌مادرید و بارسلونا در هر شرایطی باشند، جذابیت خاص خودشان را دارند.»‌

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر