کد خبر: 62581
A

دبیر سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: عواید حاصل از بلیت فروشی و فروش محصولات فرهنگی سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به سیل‌زدگان اختصاص خواهد یافت.

به گزارش دیده بان ایران؛ رضا میرکریمی در نشست سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر ضمن ابراز همدردی با هموطنان سیل زده گفت: همه با این هموطنان همدردیم، اما نمی توانیم سیل را لزوما یک بلا بدانیم؛ زیرا دست کم کشورمان سیراب شده است.
وی افزود: جشنواره در تفاهم با هلال احمر به عنوان سفیر مهربانی این جمعیت انتخاب شده است تا هم در سال های آینده برای پیشگیری و آموزش، فیلم‌هایی در این باره داشته باشد و هم در جامعه جهانی جمعیت هلال احمر را معرفی کند. در این راستا و براساس تصمیمات اتخاذ شده همه عواید حاصل از بلیت فروشی و فروش محصولات فرهنگی در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر جشنواره به سیل زدگان اختصاص خواهد یافت. 
دبیر سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به بی نتیجه بودن اقدامات برای منصرف کردن مهمانان از آمدن به جشنواره اظهار داشت: امسال با توجه به مشکلات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تامین اعتبارات، بخش عمده ای از بودجه توسط مجموعه ای از حامیان تامین شد تا جشنواره برگزار شود. از طرفی حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی اعتقاد جدی به تاثیرهای جشنواره جهانی فیلم فجر در حوزه سینما و دیگر حوزه ها دارد و پیش از مسئولیت در سازمان سینمایی نیز بر این اعتقاد بود.
وی با اشاره به اینکه امسال با کمک شهرداری تهران و منطقه 6، 11 و 12 سعی کردیم فضای عمومی شهری را برای نشاط جمعی و آشنایی مردم با سینما ایجاد کنیم، گفت: در همین در راستا جشنواره جهانی در گذر برادران مظفر در کنار خیابان فلسطین چند شب برنامه خواهد داشت.
میرکریمی با بیان اینکه، امسال برای حق نمایش فیلم ها، مرسولات پستی و خرید بلیت برای مهمانان با مشکلاتی مواجه شدیم که نظیرش را تجربه نکرده بودیم، گفت: سال گذشته جشنواره پررونقی داشتیم و این مسئولیت ما را افزایش داد که همتی افزون داشته باشیم و با تلاشی یک ساله و دبیرخانه ای ثابت فیلم ها رصد شدند. البته سال سختی داشتیم و بخشی از مشکلات خارج از حوزه تصمیم گیری ما بود؛ مثل مشکل تحریم که بسیاری مناسبات مالی ما را تحت تاثیر قرار می دهد.
به گزارش ایرنا، سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر 29 فروردین تا 6 اردیبهشت در پردیس سینمایی چارسو برپاست. جشنواره امسال شامل بخش های متنوعی؛ از جمله بخش های اصلی سینمای سعادت، جلوه گاه شرق و جام جهان نما، بخش های جنبی نمایش فیلم‌های کلاسیک مرمت شده، مستند زیر ذره‌بین، شاخه‌های زیتون (پنجره‌ای به دنیای اسلام)، مروری بر آثار سینمای چین، مروری بر آثار سینمای آلمان، نمایش فیلم‌­های کمدی معاصر، نمایش‌های ویژه – بهترین کشورها و بازار فیلم است. 
افزون بر این برنامه های مختلفی، چون دارالفنون (اردوی استعدادیابی با حضور فیلم­سازان جوان ایران، منطقه و جهان)، نشست‌­های دانشگاهی، کارگاه­‌ها و سمینارهای آموزشی و بزرگداشت­‌ بزرگان سینمای ایران نیز همزمان با 9 روز جشنواره برگزار می شود. 
سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر چارسو میزبان بیش از 200 میهمان خارجی؛ شامل مدیران جشنواره‌ های جهانی، برنامه‌ ریزان یا نمایندگان انتخاب فیلم از طرف جشنواره ها، سینماگران و علاقمندان به سینمای ایران و شرق از حدود 70 کشور است و طی آن قریب به 170 فیلم از بیش از 50 کشور به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر