کد خبر: 66978
A

پروز پرستویی نوشت: امروز در ساعت ۱۰،۲۲ دقیقه صبح درست زمانی که هواپیمای ایرباس مورد تهاجم ناو وینسس قرار گرفته بود از نام جدید فرودگاه رونمایی کردیم.

به گزارش دیده بان ایران، پروز پرستویی، بازیگر سینما در جدیدترین پست اینستاگرامش در واکنش به 12 تیرماه سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمایی ایرباس ایرانی که منجر به شهید شدن تعداد کثیری از هموطنانمان شد از تغییر نام فرروگاه بندرعباس به نام "شهدای پرواز 655" خبر داد و نوشت:

 

امروز ۱۲ تیرماه
سالروز شهادت دویست و نودنفر سرنشینان هواپیمای ایرباس است که سی و یک سال پیش توسط ناو وینسس که با چکاندن ماشه کاپیتان ویلراجرز به قعر دریای نیلگون خلیج فارس رفته و همگی به شهادت رسیدند که ۶۶ نفر ازآنان کودک بودند.
یازده سال پیش با حبیب احمد زاده به همراه عده کثیری از هنرمندان در محل وقوع حادثه مراسم سالگرد این عزیزان را برگزارکردیم ودرآنجا بود که از مسئولین وقت تقاضاکردم که نام فرودگاه بندر عباس را بنام شهدای ایرباس تغییردهند، که متاسفانه نتیجه‌ای نداد.
امسال که شهردار و شورای شهر تهران نام کوچه‌ای را بنام زنده یاد استاد جمشید مشایخی کردند، باز بیاد شهدای ایرباس افتادم
وبا گذاشتن پستی از مسئولین دست اندرکار گله کردم.
چندروزی نگذشت که مدیر کل فرودگاه‌های کشور آقای مهندس امیر مکری تماس گرفتند و گفتند ما میخواهیم ایده شما را عملی کنیم.
جلسه‌ای برگزار شد و در نتیجه با تلاش و پیگیری ایشان و دیگر مسئولان هواپیمایی کشوری انتخاب نهایی نام فرودگاه صورت پذیرفت.

امروز به همراه حبیب احمد زاده به بندر عباس آمدیم و با حضور دوستان فرودگاه بندر عباس از جمله آقای امانی ریاست فرودگاه، در ساعت ۱۰،۲۲ دقیقه صبح درست زمانی که این هواپیمای ایرباس مورد تهاجم ناو وینسس قرار گرفته بود.
از نام جدید فرودگاه رونمایی کردیم ((فرودگاه بین المللی شهدای پرواز ۶۵۵ بندر عباس))
سپاس از همه عزیزانی که در این حرکت مهم سهیم بودند.
روح همه شهدای پرواز ۶۵۵ شاد و یادشان گرامی باد
 
روایت پرویز پرستویی از ماجرای تغییر نام فردوگاه بندرعباس + عکس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر