کد خبر: 120865
A

امارات متحده عربی چندین دهه است که برای افزایش بارندگی در آب و هوای بیابانی و خشک هزینه‌های بسیاری کرده است.

به گزارش سایت دیده بان ایران ایندیپندنت به نقل از نشنال نیوز نوشت، مرکز ملی هواشناسی امارات هشت پروژه تحقیقاتی که با استفاده از آخرین روش‌های علمی و فناوری‌های پیشرفته برای رسیدگی به کمبود آب تدوین شده است را برای ارزیابی نهایی در سال آینده انتخاب کرده است.

در دور چهارم برنامه تحقیقاتی امارات متحده عربی که به‌منظور افزایش بارندگی انجام می‌شود، ۸۱ پیشنهاد اولیه از ۳۷۸ دانشمند و محقق وابسته به ۱۵۹ موسسه در ۳۷ کشور ارسال شده است.

پس از بررسی‌های متعدد، این تعداد اکنون به هشت پروژه نهایی کاهش یافته است. کمیته فنی پیشنهاداتی در زمینه‌هایی مانند میکروفیزیک ابر، ارزیابی بارورسازی ابرها، ارزیابی مواد بذری جدید، اندازه‌گیری بار قطرات، پشتیبانی از پیش‌بینی بارورسازی ابرها و استفاده از تکنیک‌های هوش مصنوعی دریافت کرده‌اند که در حال بررسی آن‌ها هستند.

علیا المزرویی، مدیر برنامه تحقیقاتی امارات متحده عربی برای افزایش باران گفت تولیدات علمی این پروژه به تضمین آینده‌ای امن در زمینه «آب» کمک می‌کند.

او افزود: «در طول فرآیند ارزیابی، کمیته بررسی فنی بر پیشنهادهایی متمرکز شد که می‌تواند افزوده ارزشمندی به تلاش‌های جاه‌طلبانه امارات متحده عربی برای رسیدگی به چالش‌های کمبود آب در مناطق خشک و نیمه‌خشک در سراسر جهان اضافه کند.»

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر