کد خبر: 128008
A

بیل گیتس، می‌گوید:"اگر هر کشوری همان کاری را که استرالیا انجام داد، در دستور کار خود قرار دهد، جهان می‌تواند از همه گیری بعدی جلوگیری کند. "

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نقل از CNBC، مدت‌ها است که بیل گیتس درباره یک بیماری همه‌گیر جدید هشدار داده است و به گفته گیتس که یکی از بنیانگذاران مایکروسافت است، یک کشور قبلاً طرحی را برای کاهش موفقیت آمیز آن ارائه کرده است.  

گیتس، این روزها، یک نیکوکار بهداشتی است که میلیارد‌ها دلار را به تحقیقات واکسن اختصاص داده است، وی در کنفرانس امنیتی سالانه مونیخ،  اوایل این ماه گفت: "اگر هر کشوری همان کاری را انجام دهد که استرالیا انجام داد، در شیوع بعدی یک بیماری همه گیر، موفق خواهد بود. "

گیتس خاطرنشان کرد، احتمالاً در روز‌های اولیه شیوع آینده به سیاست‌های بسیار سخت‌گیرانه‌تری نسبت به آنچه که اکثر جهان علیه کووید اعمال کرده‌اند، نیاز دارد و کشور‌ها باید این سیاست‌ها را برای یک دوره زمانی پایدار حفظ کنند، حتی به طور بالقوه در برابر فشار عمومی.

گیتس از پاسخ استرالیا به کرونا به عنوان استاندارد طلایی برای پیروی نام برد.  این کشور این هفته مرز‌های بین‌المللی خود را برای اولین بار از مارس ۲۰۲۰ بازگشایی کرد. در طول این همه‌گیری، شهروندان  و مسافران بین‌المللی مورد تایید ملزم به قرنطینه در هتل‌هایی شدند که توسط پلیس و اعضای ارتش محافظت می‌شوند.  ایالت‌های استرالیا حتی به صورت دوره‌ای مرز‌های مربوطه خود را قفل می‌کردند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر