کد خبر: 130828
A

انتظار می‌رود اندروید ۱۳ نسخه اصلی بعدی گوگل برای گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان باشد و انتظار می‌رود اولین نسخه بتا برای دستگاه‌های پیکسل کاهش یابد. با این حال، جانشینی برای اندروید ۱۳ نیز در دست تولید است و طبق گزارش جدید، ما بالاخره یک کد داخلی برای Android U داریم.

به گزارش دیده بان ایران؛ انتظار می‌رود اندروید ۱۳ نسخه اصلی بعدی گوگل برای گوشی‌های هوشمند در سراسر جهان باشد و انتظار می‌رود اولین نسخه بتا برای دستگاه‌های پیکسل کاهش یابد. با این حال، جانشینی برای اندروید ۱۳ نیز در دست تولید است و طبق گزارش جدید، ما بالاخره یک کد داخلی برای Android U داریم.

برخی از اولین اقدامات مربوط به اندروید ۱۴ ظاهر شده اند. خبر‌ها به جانشین اندروید ۱۳ با نام رمز کیک وارونه (Upside Down Cake) اشاره می‌کنند. باید اشاره کرد که همه نسخه‌های اندروید دارای کد‌های خاصی هستند که نام آن این کد‌ها از دسر‌ها الهام گرفته شده است.

نسخه‌های قبلی اندروید چه نام داشتند؟

در اینجا لیستی از تمام نسخه‌های قبلی اندروید منتهی به اندروید ۱۴ به همراه نام اختصاصی آن‌ها آمده است.

اندروید ۱.۵: کیک کوچک

اندروید ۱.۶: دونات

اندروید ۲.۰: Eclair

اندروید ۲.۲: فرویو

اندروید ۲.۳: Gingerbread

اندروید ۳.۰: لانه زنبوری

اندروید ۴.۰: کیک بستنی

اندروید ۴.۱: Jelly Bean

اندروید ۴.۴: کیت کت

اندروید ۴.۴:Lollipop

اندروید ۶.۰: مارشملو

اندروید ۷.۰: نوقا

اندروید ۸.۰: اوریو

اندروید ۹: پای

اندروید ۱۰: کوینیس تارت

اندروید ۱۱: کیک قرمز مخملی

اندروید ۱۲: مخروط برفی

اندروید ۱۲L: مخروط برفی نسخه ۲

اندروید ۱۳: تیرامیسو

اندروید ۱۴: کیک وارونه

اطلاعاتی جدید از اندروید ۱۳

پیش‌نمایش‌های توسعه‌دهندگان اندروید ۱۳ که تاکنون منتشر شده اند، به ویژگی‌های زیادی اشاره کرده اند که کاربران می‌توانند در آپدیت بزرگ بعدی اندروید آن‌ها را مشاهده کنند. از جمله این موارد می‌توان به طرح‌بندی آیکون برنامه بهبودیافته، پشتیبانی از بلوتوث LE، مجوز‌های کاهش رتبه توسعه‌دهنده و مجوز خصوصی‌تر Nearby Device برای Wi-Fi و موارد دیگر اشاره کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر