کد خبر: 136195
A

خودروی ویژه فعلی ریاست جمهوری روسیه -ولادیمیر پوتین- یک لیموزین آروس کورتژ Aurus Senat است که جایگزین مرسدس بنز S 600 Guard Pullman شده است. خودروی رئیس جمهور روسیه معمولاً توسط موتورسیکلت‌های Ural یا BMW اسکورت می‌شود. این خودرو زرهی هفت تن وزن دارد و می‌تواند در برابر بمب و تسلیحات شیمیایی مقاومت کند.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ خودروی ویژه فعلی ریاست جمهوری روسیه -ولادیمیر پوتین- یک لیموزین آروس کورتژ Aurus Senat است که جایگزین مرسدس بنز S 600 Guard Pullman شده است.

 این خودرو به بسیاری از اقدامات نجات‌دهنده، تهاجمی و دفاعی مجهز است و مطابق با استاندارد‌های سرویس حفاظتی فدرال روسیه ساخته شده است. Aurus Senat در روسیه توسط شرکت NAMI به عنوان بخشی از پروژه “Kortezh” ساخته شده است

MWw7c0Q1FK9U

این خودرو اولین بار در چهارمین تحلیف ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۱۸ به طور عمومی در معرض نمایش گذاشته شد.بنابر گزارش دیده بان ایران؛ در زمان اتحاد جماهیر شوروی، دبیرکل‌های حزب کمونیست مانند نیکیتا خروشچف، لئونید برژنف و میخائیل گورباچف همیشه با یک ZIL- 41052 ساخت شوروی که توسط  خودروهای چایکا اسکورت می‌شد، جابجا می‌شد. جالب است بدانید که هنوز دو لیموزین ZIL در گاراژ کرملین نگهداری می‌شوند و گهگاه در رژه‌های نظامی «روز پیروزی» از آنها استفاده می‌شود.

اولین لیموزین خارجی که توسط رئیس جمهور روسیه استفاده شد، مرسدس بنز کلاس S W140 بود که برای بوریس یلتسین خریداری شد. این مدل بعدا با مرسدس بنز W220 و سپس توسط یک W221 جایگزین شد.

لیموزین‌های مورد استفاده روسای جمهور یلتسین و مدودف توسط شرکت بلژیکی Carat Duchatelet بهینه شده و زره پوش شدند. برای مراسم تحلیف پرزیدنت مدودف، یک لیموزین ویژه Carat Duchatelet با سقف بلند سفارش داده شد. مرسدس بنز رئیس جمهور پوتین S600 Pullman Guard بود.

خودرو‌های اخیر ریاست جمهوری روسیه ضد گلوله هستند، تایر‌های لاستیکی جامد ضدپنچری دارند و مجموعه‌ای از تجهیزات ارتباطی را حمل می‌کنند.

KgS45NjjdseV

در بازدید‌های دولتی، خودروی مخصوص پوتین با هواپیمای ترابری Ilyushin Il-76 به مقصد منتقل می‌شود. خودروی رئیس جمهور روسیه معمولاً توسط موتورسیکلت‌های Ural یا BMW اسکورت می‌شود. این خودرو زرهی هفت تن وزن دارد و می‌تواند در برابر بمب و تسلیحات شیمیایی مقاومت کند.

بنابر گزرش دیده بان ایران؛ نشریه سان نوشت، این خودرو مانند خودروی جیمز باند، حتی اگر کاملاً در آب غوطه‌ور شود، می‌تواند سرنشینان خود را زنده نگه دارد.

این لیموزین غول پیکر دارای تجهیزات باورنکردنی مانند دوربین‌های دید در شب، شیشه‌های تقویت شده ۶ سانتی‌متری، سیستم فشرده‌سازی هوا برای محافظت در برابر حملات گازی و خروجی اضطراری است.

این خودرو همچنین علائم جاده را تشخیص می‌دهد و سرعت خود را می‌تواند تنظیم کند و در صورت مواجهه با برخورد غیرقابل اجتناب، می‌تواند به طور خودکار صندلی‌های سرنشینان را به موقعیت امن‌تری منتقل کند، همه کمربند‌های ایمنی را و سپس تمام در‌ها و پنجره‌ها را ببندد.

این وسیله نقلیه ۱.۷ میلیون دلاری دارای موتور ۴.۴ لیتری V8 و طول آن ۷ متر است

Ri75pDg6oxOv

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر