کد خبر: 139608
A

برندگان جایزه نوبل۲۰۲۲ مشخص شدند؟

جایزه نوبل ۲۰۲۲ پزشکی در روز سوم اکتبر (۱۱ مهر) اعلام می شود. همچنین روز ۴ اکتبر (۱۲ مهر) برنده جایزه نوبل فیزیک و ۵ اکتبر (۱۳ مهر) برنده جایزه نوبل شیمی در سال ۲۰۲۲ میلادی اعلام می‌شود.

برندگان جایزه نوبل۲۰۲۲ مشخص شدند؟

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ طبق یک بیانیه از سمت سازمان مربوط برنده جایزه نوبل ۲۰۲۲ پزشکی در روز سوم اکتبر (۱۱ مهر) اعلام می شود. همچنین روز ۴ اکتبر (۱۲ مهر) برنده جایزه نوبل فیزیک و ۵ اکتبر (۱۳ مهر) برنده جایزه نوبل شیمی در سال ۲۰۲۲ میلادی اعلام می‌شود.

قرار است از برندگان برای شرکت در هفته نوبل که در ماه دسامبر و در استکهلم برگزار می‌شود، دعوت شود.

در سال گذشته میلادی انستیتو کارولینسکا در استکهلم، دیوید جولیوس و آردم پاتاپوتیان را به عنوان برنده نوبل پزشکی سال ۲۰۲۱ میلادی اعلام کرد. این محققان برای اکتشاف بخش جدیدی از گیرنده‌های دما و لامسه در بدن انسان برنده نوبل پزشکی شدند.

همچنین شیوکورو مانابه از آمریکا و کلاوس هاسلمن از آلمان و جورجیو پاریسی از ایتالیا به عنوان برندگان جایزه فیزیک نوبل ۲۰۲۱ معرفی شدند. نیمی از این جایزه به مانابه و هسلمن و نیم دیگر آن به پاریسی تعلق دارد. هر سه دانشمند برای کمک‌های پیشگامانه برای درک ما از سیستم‌های پیچیده فیزیکی برنده جایزه نوبل شدند.

در کنار آن‌ها بنیامین لیست آلمانی و دیوید مک میلان بریتانیایی - آمریکایی برنده جایزه نوبل شیمی ۲۰۲۱ میلادی شدند. آن‌ها برای توسعه ارگانوکاتالیز نامتقارن این جایزه را دریافت کردند.

منبع: برنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر