کد خبر: 141171
A

لکسوس UX 300e و باطری جادویی آن +عکس

از زمانی که UX 300e به بازار عرضه شد یعنی اواخر سال ۲۰۱۹، مشخص بود که برای همیشه به عنوان اولین خودروی الکتریکی لکسوس در یادها باقی خواهد ماند.

لکسوس UX 300e و باطری جادویی آن +عکس

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ UX 300e که در اواخر سال ۲۰۱۹ عرضه شد، برای همیشه به عنوان اولین خودروی الکتریکی لکسوس در یادها باقی خواهد ماند.

این کراس اوور ساب کامپکت با موتورهای احتراقی در ماه مه امسال مورد توجه قرار گرفت و اکنون معادل آلایندگی صفر آن نیز فیس‌لیفت شده است. در حالی که این نسخه، بسیار شبیه به مدل ICE است، باید گفت که مدل برقی از استحکام ساختاری بهبود یافته پس از افزودن ۲۰ نقطه جوش نقطه‌ای در اطراف درهای جانبی و پشتی بهره می‌برد.

4741526

از این مهم‌تر باتری جدید آن است. در واقع، بسته قدیمی ۵۴.۴ کیلووات ساعتی حذف شده تا جا برای باتری ۷۲.۸ کیلووات ساعتی به میزان قابل توجهی باز شود که در مقایسه با UX 300e قبل از فیس‌لیفت، برد را بیش از ۴۰ درصد افزایش می‌دهد.

لکسوس می‌گوید که نسخه جدیدتر کراس اوور کوچک آنها با یک بار شارژ بیش از ۴۵۰ کیلومتر را طی می‌کند.

4741530

موتور الکتریکی لکسوس UX 300e مدل ۲۰۲۳، معادل ۲۰۱ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن متر را به محور جلو تحویل می‌دهد. این موتور باید یک وسیله نقلیه بسیار سنگین (با توجه به اندازه آن) که تقریبا ۱۹۰۰ کیلوگرم وزن دارد را حرکت دهد.

4741529

4741527

منبع: همشهری

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر