کد خبر: 101196
A
ستاره سابق سرخابی ها به کما رفت؛

داماد خانواده انصاریان صبح امروز به رسانه ها گفته بود: فقط یک معجزه علی را به آغوش مادرش ‌برمی‌گرداند! علی آقا به کما رفته است.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمدرضا هاشمیان پزشک معالج پیشکسوت فوتبال ایران اظهار داشت: متاسفانه از روز گذشته شرایط بازیکن اسبق سرخابی‌ها پیچیده و بحرانی شد و این به خاطر درگیری ریه این بازیکن فوتبال است. البته او دچار آمبولی ریه نشده اما بشدت درگیر شده است و باید تمام ابزار و داروهای لازم برای درمان او به کار بگیریم.  

وی در پاسخ به پرسشی که روز گذشته خبر از روند پایدار وی داده بودند گفت: شرایط او صبح روز گذشته بهتر بود اما از ظهر به بعد حال وی دگرگون شد. انصاریان از لحاظ روحی و جسمی نیز تحلیل رفته است. درگیر ریوی او از مرحوم میناوند بیشتر است.

استاد دانشگاه شهید بهشتی در واکنش به صحبت‌های یکی از بستگان او مبنی بر زنده نبودن وی تا چند ساعت دیگر گفت: نمی شود به صورت قطعی تعیین کرد و در بخش ICU همه تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا وی از این شرایط نجات پیدا کند. ما نسبت به درمان هیچ بیماری ناامید نیستیم.

وی تصریح کرد: مرگ و زندگی دست خداوند هست و نباید شرایط بد را ساعت‌بندی کنیم. شرایط سخت است اما باید این فرهنگ تغییر کند این ساعت‌بندی‌ها برای مرحوم مهرداد میناوند هم بود و نباید کسی ساعت مرگ را مشخص کند. اجازه دهند ما کار خودمان را انجام می‌دهیم.

پرزشک معالج علی انصاریان گفت: ایشان هیچگونه شواهدی از مشکلات قلبی ندارند و آمبولی و یا لخته خون در شریان ریوی ندارند. اندام های دیگر هم دچار لخته نبودند. البته عفونت های دیگری هم در کار هستند و دچار ویروس دیگری هستند و آن را در روزهای گذشته درمان کردیم.

هاشمیان افزود: داروهایی که برای دیگر بیماران کرونایی در ایران استفاده می شود، برای ایشان هم استفاده شده است. داروها، فشار خون را افزایش می دهند و امیدواریم نقایصی در دیگر ارکان ها اتفاق نیفتد. لاجرم اگر اکسیژن رسانی بالا بیاید، وضعیت خوب است در غیر این صورت وضعیت بسیار خطرناک خواهد شد.

هاشمیان در پایان گفت: ایشان افزایش ضربان قلب داشتند و از دیشب شدت بیشتری کرفته است اما خدا را شکر آمبولی ریه نداشتند.

گفتنی است داماد خانواده انصاریان صبح امروز به رسانه ها گفته بود: فقط یک معجزه علی را به آغوش مادرش ‌برمی‌گرداند! علی آقا به کما رفته است.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر