کد خبر: 101309
A

این انتخابات مناقشه برانگیز از همان ابتدا محل بحث و جدل‌های فراوانی بوده است؛ چه از سوی فیفا به عنوان نهاد ناظر بیرونی و چه از سوی نهادهای داخلی که هر یک دستی بر آتش فدراسیون دارند و نگاه خود را در آن جستجو می‌کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛  پس از تصویب اساسنامه فیفا و اعلام زمان ثبت نام برای نامزدهایی که قصد داشتند در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کنند، موعد دوره بررسی مدارک و اعلام نقایص شکلی فرا رسید اما در فضای غیررسمی خبری شایعاتی جدی مبنی بر عدم تائید صلاحیت برخی افراد شرکت کننده در انتخابات وجود داشت؛ از اسم دو نامزد ریاست فدراسیون که بگذریم، از روز گذشته عجیب‌ترین مورد رد صلاحیت در انتخابات به مهدی مهدوی‌کیا ستاره خوشنام فوتبال ایران بازمی‌گردد که هم اکنون در کشور آلمان زندگی می‌کند و به کار در آکادمی هامبورگ مشغول است. مهدوی‌کیا که به دلایل شخصی مدت‌هاست خود را از فضای کاری ایران ترک کرده و در آلمان به کار مشغول است، به اصرار علی کریمی و برای کمک به او به تیم وی پیوست و نامش به عنوان نایب رییس برای حضور در انتخابات ثبت شد.

جالب این که در همان روز ثبت نام نیز مسائلی جدی برای ثبت نام مهدی مهدوی‌کیا به وجود آمد چرا که طبق قانون انتخابات او باید شخصا برای ارائه مدارک در فدراسیون حضور می‌یافت که این مسئله باعث اختلال چند ساعته در راه ثبت نام علی کریمی و تیمش در انتخابات فدراسیون فوتبال شد اما نکته ای که گفته می‌شود مهدوی‌کیا بابت آن حق شرکت در انتخابات را ندارد، بحث دو تابعیتی بودن و دو پاسپورته بودن این ستاره فوتبال ایران است که پس از سال‌ها زندگی در آلمان به طور طبیعی پاسپورت این کشور را دریافت کرده و خانواده‌اش در آنجا زندگی می‌کنند.

مسئله دو تابعیتی‌ها یک موضوع سیاسی است که در انتخابات ریاست جمهوری مورد توجه قرار گرفته و تعمیم آن به انتخاباتی مثل فدراسیون فوتبال کمی عجیب به نظر می‌رسد. البته فدراسیون فوتبال به عنوان تنها نهاد برگزار کننده انتخابات این خبر را تکذیب کرده اما شایعات حاشیه‌ای در این باره همچنان ادامه دارند و جالب این که خود فدراسیون هم در تکذیبیه‌هایش نهایت محافظه کاری را به خرج می‌دهد.

درباره این داستان مهدی مهدوی‌کیا ضمن اعلام بی‌خبری از این موضوع گفت که این مسئله باتوجه به شرایط به هیچ وجه برایش اهمیتی ندارد.

مهدوی‌کیا که جویای حال علی انصاریان در بیمارستان بود، گفت: اصلا زمان خوبی برای صحبت درباره این مسائل نیست و راستش این موضوع هیچ اهمیتی هم برای من ندارد و من فقط نگران علی انصاریان هستم و امیدوارم که خبر سلامتی او به گوش همه فوتبال دوستان برسد و همه ما را از نگرانی بیرون بیاورد.

 
منبع: ورزش۳

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر