کد خبر: 104274
A

کمیته برگزاری بازی‌های المپیک اعلام کرد: 🔹به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، المپیک توکیو بدون حضور تماشاگران خارجی برگزار می‌شود. 🔹هزینه بلیت نیز به تماشاگران خارجی بازپرداخت می شود.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ اسپوتنیک؛ مسولان برگزاری رقابت‌های المپیک توکیو اعلام کردند که هیچ تماشاگر خارجی مجاز به حضور در بازی‌های المپیک تابستانی نیستند.
 
اعلامیه‌ای در پی جلسه نمایندگان کمیته بین المللی المپیک، کمیته بین المللی پارالمپیک، دولت متروپولیتان توکیو، کمیته برگزاری توکیو 2020 و دولت جاپان در روز شنبه اعلام شد که این تصمیم در میان عدم اطمینان در طی شیوع ویروس کرونا گرفته شده است.
 
در بیانیه پنج طرف شرکت کننده آمده است: "در حال حاضر، وضعیت کرونا ویروس در جاپان و بسیاری از کشورهای دیگر جهان هنوز بسیار چالش برانگیز است و تعدادی از انواع مختلف بوجود آمده، در حالی‌که سفرهای بین المللی در سطح جهانی به شدت محدود شده است. با توجه به وضعیت کنونی همه گیری، بسیار بعید است که ورود به جاپان در تابستان امسال برای افراد خارجی تضمین شود."
 
همچنان این بیانیه می‌ افزاید: "به منظور مشخص کردن دارندگان تکت که در خارج از ژاپن زندگی می‌کنند که آنها را قادر می‌سازد برنامه سفر خود را در این مرحله تنظیم کنند، طرفین جاپانی به این نتیجه رسیده‌اند که آنها در بازی‌های المپیک و پارالمپیک قادر به ورود به ژاپن نیستند. این نتیجه بیشتر به اطمینان از بازی‌های ایمن برای همه شرکت کنندگان و عموم مردم جاپان کمک خواهد کرد."

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر