کد خبر: 114153
A

امامعلی حبیبی، اولین قهرمان المپیک ایران حسن یزدانی، ستاره کشتی آزاد را "پهلوان همیشگی کشور" نامید.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حسن یزدانی ملی‌پوش کشتی آزاد ایران در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم المپیک ۲۰۲۰ توکیو در نبردی نزدیک مغلوب دیوید تیلور آمریکایی شد که ناراحتی شدید یزدانی در پایان مسابقه، بسیاری از ایرانیان را تحت تاثیر قرار داد.

امامعلی حبیبی اولین قهرمان المپیک تاریخ ورزش و کشتی ایران که در بازیهای المپیک ۱۹۵۶ ملبورن به همراه غلامرضا تختی به مدال طلای المپیک رسید، تلاش حسن یزدانی در بازیهای المپیک توکیو را ستود و غیرت او را مایه افتخار می‌داند.

حبیبی ۹۰ ساله که با یک طلای المپیک و ۳ طلای جهان از نوابغ ورزش ایران بوده، پس از مسابقه یزدانی پیامی به این قهرمان داد که در ادامه می‌خوانید:

" حسن جان. تو همان پهلوان همیشگی برای من و ملت شریف ایران هستی. برد و باخت جزئی از ورزش است و قشنگی ورزش هم به همین چیزهاست. تو باید در مسابقات آینده تیلور را ببری. تمرین بیشتری کن و با روحیه عالی و بهتر خودت را به تیلور تحمیل کن. من مطمئن هستم که در مسابقه بعدی با امتیاز زیاد او را می‌بری و شکستش می‌دهی.

تو سرباز این وطن هستی و دین خود را ادا کردی، پس سرت را بالا بگیر و سینه ات را ستبر کن و با افتخار به میهن برگرد که محبوب همه ملت شریف ایران هستی.

دست علی به همراهت.

امامعلی حبیبی"

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر