کد خبر: 116241
A

در سالهای اخیر و با درخشش مسی و رونالدو این بحث که چه کسی بهترین بازیکن تاریخ فوتبال است، خیلی داغ است.

به گزارش دیده بان ایران؛ در حال حاضر کسی نمی تواند پاسخ دقیقی به این پرسش بدهد اما دکتر تام کرافورد، پروفسور ریاضی در دانشگاه آکسفورد تلاش کرده تا یک بار برای همیشه به این بحث خاتمه ببخشد. 

در این دسته بندی بازیکنانی که حداقل دو توپ طلا دارند، مورد بررسی قرار گرفته اند. بعد از آن این بازیکنان در مورد هفت معیار مختلف مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت ده بازیکن برتر تاریخ بدین ترتیب مشخص شدند: کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، پله، دیگو مارادونا، مارکو فان باستن، یوهان کرویف، فرانس پوشکاش، آلفردو دی استفانو، رونالدو نازاریو و میشل پلاتینی.

در  مرحله اول این رده بندی برای هر قهرمانی لیگ بر اساس رنکینگ آن لیگ در یوفا در آن فصل برای هر بازیکن امتیازاتی در نظر گرفته شده است.

بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

در مرحله دوم برای قهرمانی جام جهانی، یورو یا کوپا آمه ریکا امتیازاتی در نظر گرفته است. در این جمع بندی رونالدوی برزیلی 100 امتیاز کسب کرد، پله 66 و مارادونا 54 امتیاز.

بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

در مرحله سوم میانگین گلزنی هر بازیکن در هر فصل در نظر گرفته شده است که بر اساس این معیار، پوشکاش 100 امتیاز کسب کرده، پله 98 و مسی 84 امتیاز.

بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

در مرحله چهارم تعداد گلها مورد بررسی قرار گرفته است. در این معیار، رونالدو به عنوان بهترین گلزن تاریخ بازیهای ملی 100 امتیاز کسب کرده است.

بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

در مرحله پنجم، امتیازات بازیکنان در رده بندی توپ طلا مورد بررسی قرار گرفته است. در ابتدای اهدای این جایزه، بازیکنان غیراروپایی حق بردن آن را نداشتند و به همین خاطر جوایز بهترین های تاریخ فوتبال که فرانس فوتبال از سال 2015 به بعد اعلام کرده، در این معیار مورد استفاده قرار گرفتند.

بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

در مرحله ششم، رکوردهایی نظیر بیشترین گل ملی، بیشترین گل برای یک باشگاه خاص یا تورنمنت خاص مورد استفاده قرار گرفتند. رونالدو که پنج رکورد مختلف را به نام خود دارد در این رده بندی صد امتیاز کسب کرد.

بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

در مرحله هفتم، فصل هایی که یک بازیکن به تنهایی تیمش را به جام رسانده مورد بررسی قرار گرفت که در این رده بندی مسی 100 امتیاز گرفت، رونالدو 71 امتیاز و فان باستن 57 امتیاز.

بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

بدین ترتیب و در نهایت با در نظر گرفتن همه معیارها، رونالدو بهترین بازیکن تاریخ فوتبال از نظر معیارهای ریاضی انتخاب شد.

بهترین بازیکن تاریخ فوتبال

منبع: فوتبالی

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر