کد خبر: 117158
A

تیم ملی فوتسال ایران شب گذشته با شکست دو بر یک مقابل آرژانتین در جایگاه دوم گروه خود باقی ماند و توانست به مرحله بعدی مسابقات جام جهانی فوتسال صعود کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ تیم ملی فوتسال ایران شب گذشته با شکست دو بر یک مقابل آرژانتین در جایگاه دوم گروه خود باقی ماند و توانست به مرحله بعدی مسابقات جام جهانی فوتسال صعود کند.

این شکست اما شاید از جهاتی، چندان برای تیم ملی فوتسال بد هم نشد چرا که با این شکست بود که شاگردان ناظم‌الشریعه در سمت آسان‌تر جدول قرار گرفتند و برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر دنیا کار به مراتب ساده تری دارند. در فضای مجازی شب گذشته این شائبه مطرح شد که تیم ملی فوتسال از قصد مقابل آرژانتین شکست خورده تا بتواند مسیر راحت تری را تا رسیدن به جمع چهار تیم برتر دنیا داشته باشد پس برای بررسی این موضوع، بررسی می کنیم که اگر تیم ملی ایران آرژانتین را شکست می داد چه اتفاق و سرنوشتی برایش رقم می خورد:

ایران در صورت پیروزی مقابل آرژانتین قهرمان دوره قبل این مسابقات، با نه امتیاز صدرنشین این مسابقات می شد و باید مقابل پاراگوئه یکی از قدرت های برتر دنیا در این رشته قرار می گرفت که در صورت پیروزی مقابل این تیم به طور حتم مقابل برزیل در مرحله یک چهارم پایانی صف آرایی می کرد که شکست دادن این تیم نیز داستان خاص خود را دارد.

اما حالا با شکست مقابل آرژانتین، تیم ملی ایران با قرار گرفتن در رتبه دوم باید به مصاف ازبکستانی برود که با سه امتیاز در گروه خودش دوم شده و فقط با یک برد صعود کرده است. در صورت پیروزی ایران، شاگردان ناظم الشریعه باید به مصاف قزاقستانی بروند که به احتمال زیاد از سد تایلند عبور خواهد کرد.

قزاقستان نه امتیاز کامل را در گروه خود کسب کرده اما از تیم های برتر دنیا در رشته فوتسال نیست و حداقل روی کاغذ شانس تیم ملی ایران به مراتب بالاتر از این تیم است. ایران در صورت پیروزی بر قزاقستان به جمع چهار تیم برتر دنیا صعود می کند.

پس شکست مقابل آرژانتین که عملا تاثیری در صعود یا حذف دو تیم دیگر گروه نداشت منطقی ترین راه برای رسیدن به جمع چهار تیم برتر دنیا بود که حالا با ترفندی خاص این اتفاق رقم خورد. البته که گل زیبای علی حسن زاده به آرژانتین نیز می تواند یکی از گل های برتر جام جهانی لیتوانی لقب بگیرد.

گفتنی است حسین طیبی مهاجم تیم ملی ایران به دلیل شکستگی دنده فعلا نمی تواند تیم ملی را همراهی کند اما طبق گفته پزشکان تیم ملی فوتسال، در صورتی که ایران بتواند خودش را به جمع چهار تیم برتر دنیا برساند احتمال حضور طیبی نیز وجود دارد./ پارسینه

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر