کد خبر: 13255
A

فدراسیون کشتی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد همچنان خواهان شرکت در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در ایران است و امیدوار است موانع موجود رفع شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، رسانه‌های خارجی خبر داده‌اند که تیم ملی کشتی آمریکا با وجود محدودیت‌هایی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا در زمینه مهاجرین وضع کرده، برای حضور در مسابقات جام ‌جهانی کشتی آزاد در ایران همچنان مصمم است. با این حال تصویب مصوبه جنجالی دولت آمریکا مبنی بر عدم اجازه ورود شهروندان ایرانی به این کشور و از طرفی ممانعت از سفر شهروندان آمریکایی به کشورمان، سفر تیم ملی کشتی آزاد آمریکا را در هاله‌ای از ابهام قرار داده بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری «رویترز»، دو کشور رابطه مطلوب طولانی مدتی در زمینه کشتی با یکدیگر دارند، اما ایران روز شنبه اعلام کرد که در اقدامی تلافی‌جویانه در برابر سیاست خصمانه آمریکا، از ورود شهروندان آمریکایی به این کشور ممانعت می‌کند.

فدراسیون کشتی آمریکا با این وجود اعلام کرده که همچنان برای فرستادن 13 کشتی‌گیر، دو مربی و یک مسئول تدارکات به ایران برای شرکت در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد برنامه دارد که قرار است در تاریخ‌های 16 و 17 فوریه  (28 و 29 بهمن) به میزبانی کرمانشاه برگزار شود.

ریچ بِندر، مدیر اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: این تورنمنت ادامه پیشینه طولانی حُسن نیت و همکاری بین ایران و آمریکا از طریق کشتی است که نمونه تأثیرگذاری از دیپلماسی بین مردم این دو ملت از طریق ورزش است. این مسابقات بین‌المللی مهمی است و ما به دنبال حضور در این مسابقات به منظور رقابت با بهترین تیم‌های کشتی جهان هستیم.

ریچ بِندر همچنین در گفت‌وگو با خبرگزاری «رویترز» گفته که در تماسی که با فدراسیون کشتی ایران داشته‌اند، به اطلاع آنها رسیده که کمیته‌ای در وزارت خارجه ایران تشکیل شده تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهند. وی در این باره اظهار داشت: امیدوارم کشتی بار دیگر بر سیاست‌ها برتری پیدا کند. جام جهانی کشتی آزاد برای ما و هفت کشور دیگر از اهمیت بالایی برخوردار است.

فدراسیون کشتی آمریکا می‌گوید نزدیک به 20 سال است که کشتی‌گیران خود را برای حضور در مسابقات بین‌المللی به ایران می‌فرستد که اولین آن در سال 1998 برای شرکت در مسابقات جام تختی در تهران بوده است. کشتی‌گیران آمریکایی تاکنون 9 بار در مسابقات جام تختی شرکت کرده‌اند و در مقابل از دهه 1990 میلادی تا کنون آمریکا 16 بار میزبان کشتی‌گیران ایرانی بوده است.

منبع: تسنیم

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر