کد خبر: 137995
A

سرمربی تیم ملی کشورمان در یک مصاحبه رسانه‌ای گفت: کسی نیستم که به خاطر انجام کاری انتظار داشته باشم مقابلم فرش قرمز پهن کنند اما انتظار دارم که حداقل احترام کاری که می‌کنم را داشته باشند.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ گفت‌وگوی اسکوچیچ با نشریه Večernji list زاگرب با این تیتر «انتظار فرش قرمز را نداشتم، اما احترام گذاشتم. برخی سعی کردند کارهایی که با تیم ملی کردم را بی ارزش کنند» آغاز می‌شود.

این نشریه کروات نوشت که خبرنگارش با حضور در تهران با سرمربی تیم ملی گفت‌وگویی انجام داده است. ابتدا خبرنگار این نشریه در توضیح گفت‌وگو با دراگان می‌نویسد: در ایران هر کس می‌فهمد که کروات هستی تحسینت می‌کند چرا که اسکوچیچ کروات است و در سخت‌ترین شرایط تیم ملی ایران را به جام جهانی رساند. همچنین صحبت با دراگان بیش از سه ساعت به طول انجامید چرا که سرمربی ایران مدام باید برای گرفتن عکس با هوادارانش مصاحبه را قطع می‌کرد.

گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد جدایی شما از تیم ملی ایران به وجود آمد اما در تیم ماندید.

کسی نیستم که به خاطر انجام کاری انتظار داشته باشم مقابلم فرش قرمز پهن کنند اما  انتظار دارم که حداقل احترام کاری که می‌کنم را داشته باشند. این مشخص است که من شایستگی این را دارم که در جام جهانی حضور داشته باشم. افراد زیادی هستند که تلاش می‌کنند کاری که تا الان کردم را بی‌ارزش جلوه دهند. این افراد یک وجه اشتراک دارند آن هم این است که مقابل واقعیت‌ها مقاومت می‌کنند. این افراد در مسابقات مقدماتی هم سعی کردند با ایجاد درگیری، برای تیم ملی مشکل ایجاد کنند اما نباید واقعیت‌ها را نادیده گرفت. این سریع‌ترین راهیابی به جام جهانی برای یک تیم آسیایی در تاریخ است آن هم با بیشترین برد و بیشترین امتیاز. من موفق شدم چون روی کارم تمرکز داشتم.

چه برنامه‌ای برای آماده‌سازی تیم ملی در راه جام جهانی دارید؟

 در صورت عدم تغییر برنامه، اردوی تیم ملی در وین برگزار می‌شود و با تیم‌های اروگوئه و سنگال بازی داریم.

شما با تیم ملی ایران به یک موفقیت تاریخی و باورنکردنی دست یافتید و چند بازی قبل از پایان مسابقات مقدماتی، بلیت جام جهانی قطر را به دست آوردید. چگونه این شرایط را به وجود آوردید؟ پیش از شما مربیانی مانند کارلوس کی روش سرمربی سابق رئال مادرید و مارک ویلموتس سرمربی سابق بلژیک در ایران حضور داشتند اما هیچ مربی قبل از شما نتوانسته این کار را انجام دهد.

من موفق شدم زیرا اول از همه، تنها تمرکزم روی کار خودم بود. تمام اتفاقات را نادیده گرفتم. کار در ایران سخت است اما من قبل از این یاد گرفتم که یا نظرات را نادیده بگیرم و یا آنها را برای خودم تبدیل به انگیزه کنم. به نظرات توجه نکردم و این به شدت مهم بود. من از این واقعیت فرار نکردم که هرگز نمی‌توانم همه را راضی کنم. من همیشه خودم بودم و فکر می‌کنم که کار باکیفیت، بسیار مهم بود.

در شرایطی به تیم ملی ایران رفتید که پیش از آن،‌ مارک ویلموتس در چهار بازی اول مقدماتی جام جهانی نتایج ضعیفی کسب کرده بود، اما شما در ۱۸ بازی به رکورد ۱۵ برد، یک تساوی و دو باخت رسیدید و تیم ملی را به مقام اول گروه مقدماتی جام جهانی رساندید. این در حالی بود که خیلی‌ها معتقد بودند این ماموریت غیرممکن است.

اوایل واقعاً سخت بود، تیم تحت فشار زیادی بود. به دلیل نتایج ضعیف قبلی اجازه نداشتیم در مسابقات مقدماتی حتی یک امتیاز هم از دست دهیم. حتی خیلی‌ها از پیش، کار ما را تمام شده می‌دانستند. فکر می‌کنم شناختم از بازیکنان، شرایط و روحیات بازیکنان کمک کرد و بازیکنان در یک موقعیت استرس‌زا که تقریباً از بین رفت، ثبات و شخصیت بالایی از خود نشان دادند. در تلاطم همه با هم آرامش نشان دادیم.

منبع: آنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر