کد خبر: 139700
A

مقامات قطری اعلام کردند که ۷۵۰۰ ایرانی می‌توانند در هر بازی در ورزشگاه‌های محل برگزاری مسابقات جام جهانی حضور پیدا کنند.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ جاسم‌بن‌السیف‌السلیطی وزیر حمل‌ونقل قطر به همراه هیئت همراه صبح امروز با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی  دیدار و درباره موضوعات مختلف به رایزنی پرداختند.

 در این دیدار بر توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های حمل‌ونقل دریایی، هوایی و تراتزیت بین‌المللی تاکید شد. همچنین در این نشست در خصوص مسائل مختلف مربوط به مسابقات جام جهانی و تسهیل سفر و اقامت ایرانی‌ها طی این ایام رایزنی شد.

طی این دیدار نماینده وزارت ورزش و امور جوانان اعلام کرد برای هر از بازی‌ جام جهانی ۷۵۰۰ بلیت به کشور ایران از سوی کشور قطر اختصاص یافته است. در این نشست همچنین اعلام شد طی شش ماهه نخست امسال حجم مبادلات کالاهای ایرانی از بنادر بوشهر و دَیِر به بنادر قطر با 20 درصد افزایش همراه شده است.

وزیر راه‌وشهرسازی ضمن تاکید بر وجود فرصت‌های زیاد همکاری برای ایران و قطر، بر ایجاد دفتر مشترک میان دو کشور برای همکاری‌ها در حوزه حمل‌ونقل تاکید کرد.

وزیر حمل‌ونقل قطر نیز با بیان اینکه ارتباطات‌ میان دو کشور برادرانه و عمیق است، ایجاد دفتر مشترک را که از سوی وزیر راه و شهرسازی ایران مطرح شد، امری ضروری برای توسعه این روابط دانست.

منبع: اقتصاد ایران

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر