کد خبر: 143358
A

کیروش: به شایعات توجه نکنید/ سردار آزمون در قطر است

سرمربی تیم ملی کشورمان گفت: امروز اینجا را ترک خواهیم کرد و با هواداران فوتبال ایران در قلبمان همراه خواهیم بود و بیشترین تلاشمان را برای تیم‌ملی ایران انجام می‌دهیم.

کیروش: به شایعات توجه نکنید/ سردار آزمون در قطر است

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ملی امروز (دوشنبه) در حاشیه تمرین این تیم درباره لیست دعوتی‌هایش به جام جهانی ۲۰۲۲ اظهار کرد: در درجه اول اجازه دهید از شما به خاطر لغو کنفرانس مطبوعاتی دیروز عذرخواهی کنم. قرار بر این بود که در کنفرانس مطبوعاتی لیستمان را اعلام کنیم. متاسفانه مجبور شدم نشست خبری را لغو کنم.

چرا ۴ دروازه‌بان دعوت شدند؟

او افزود: پس از آخرین مشاهداتمان خصوصا در ترکیه، لیست ۲۵ نفره‌مان را اعلام کردیم. همانطور که دیدید چهار دروازه‌بان داریم. تصمیم گرفتم که چهار دروازه‌بان دعوت کنم چرا که نه تنها آن‌ها استحقاقش را دارند بلکه می‌توانند تمریناتمان را ساپورت کنند. اعتقاد شخصی من این است که این بازیکنان تعادل بهتری به ما از بعد گروهی می‌دهند.

سرمربی تیم‌ملی ادامه داد: مطمئنا اگر از بعد شخصی نگاه کنیم، کار بسیار دشواری بود که بازیکنانی را از لیست کنار بگذاریم. برای یک سرمربی همیشه این تصمیم سخت و دشوار است چرا که آن بازیکنان هم استحقاق حضور در جام جهانی را داشتند ولی وقتی می‌خواهیم بهترین تصمیمات را بگیریم باید تصمیماتی بگیریم که تعادل خوبی به تیم بدهد و راهکارهای عمیقی در تیم داشته باشیم.

کی‌روش گفت: امیدوار هستیم که دیگر مصدوم نداشته باشیم خصوصا بعد از مصدومیت امید ابراهیمی. باید از مصدومیت‌ها جلوگیری کنیم. این تصمیم همانطور که گفتم کلی نبود بلکه برای ایجاد تعادل در تیم بود. امروز ایران را ترک می‌کنیم. کاری که فکر می‌کردیم مقدور است را انجام دادیم. مطمئنا همه متوجه هستند که این آماده‌سازی صحیح برای جام جهانی نبود ولی این هم جزئی از برنامه است و همینطور به خاطر شرایط بعد از کرونا در جام جهانی قطر با این مسائل مواجه شدیم و باید این موضوع را قبول کنیم.

او همچنین بیان کرد: طبق محدودیت‌هایی که داشتیم، بهترین تلاشمان را کردیم. ما از تک تک باشگاه‌ها، سرمربیان و مسئولان باشگاه‌ها تشکر می‌کنیم که با ما همکاری کردند. امروز اینجا را ترک خواهیم کرد و با هواداران فوتبال ایران در قلبمان همراه خواهیم بود و بیشترین تلاشمان را برای تیم‌ملی ایران انجام می‌دهیم.

سرمربی تیم‌ملی فوتبال در ادامه در واکنش به شایعاتی مبنی بر فشارهای خارج از فوتبال برای خط زدن نام سردار آزمون از لیست نهایی تیم‌ملی برای حضور در جام جهانی ۲۰۲۲ که منجر به لغو نشست خبری دیروز شد، تصریح کرد: همیشه دور و اطراف ما این شایعات وجود دارد. سردار به همراه یکی از مربیان بدنساز ما از دیروز وارد قطر شده‌اند و این نشان می‌دهد که این موضوع درست نیست.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر