کد خبر: 146535
A

میترا شعبانیان، سرمربی تیم ملی والیبال عراق شد

میترا شعبانیان از سوی فدراسیون کشور عراق به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال زنان این کشور انتخاب شد و با انعقاد قرارداد رسمی هدایت تیم زنان عراق را در رقابت های قهرمانی زنان آسیا بر عهده گرفت.

میترا شعبانیان، سرمربی تیم ملی والیبال عراق شد

به گزارش سایت دیده بان ایران به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، میترا شعبانیان از سوی فدراسیون کشور عراق به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال زنان این کشور انتخاب شد و با انعقاد قرارداد رسمی هدایت تیم زنان عراق را در رقابت های قهرمانی زنان آسیا بر عهده گرفت.

شعبانیان در چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان دختر زیر 18 سال آسیا با مربیگری تیم ملی نوجوانان ایران موفق به کسب جایگاه هفتم آسیا برای کشورمان شد.

وی در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیز مربیگری تیم‌ملی والیبال ایران را برعهده داشت.

این مربی ایرانی باسابقه کشورمان در سال 96 با مربیگری تیم پیکان تهران توانست به مقام قهرمانی لیگ برتر زنان برسد و سهمیه حضور در رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های زنان آسیا در سال ۲۰۱۸ را کسب کند.

شعبانیان در لیگ ۱۳۹۵ به همراه تیم بانک سرمایه به قهرمانی رسید و در لیگ ۱۳۸۷ به همراه سایپا تهران و در لیگ ۱۳۹۷ به همراه پیکان تهران به نائب قهرمانی لیگ دست یافت.

گفتنی است؛ سال گذشته رحمان محمدی راد سکان هدایت تیم ملی پاکستان را بر عهده داشت. دیگر مربی کشورمان علی پورعروجی هم اکنون هدایت تیم ملی والیبال بنگلادش را برعهده دارد. همچنین احمد مساجدی نیز سال‌هاست در تیم‌های ملی و باشگاهی ژاپن و اندونزی فعالیت دارد و مرتضی شیاری در تیم ملی امریکا به عنوان مربی فعالیت می کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر