کد خبر: 15369
A

رحمتی با یک کلین‌شیت دیگر می تواند با ۱۶ کلین‌شیت رکورددار کلین‌شیت در آسیا شود. رقیب اصلی رحمتی، نستروف است که به همراه لوکوموتیو ازبکستان در لیگ قهرمانان حاضر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، بازی با الاهلی امارات، سی و هشتمین حضور مهدی رحمتی در لیگ قهرمانان بود. با توجه به سه بازی رحمتی تعداد حضورش در این رقابتها(گروهی و مقدماتی) به ۴۱۱ می رسد. رحمتی ۱۳ بار برای سپاهان به میدان رفته و ۲۸ مرتبه برای استقلال.

دروازه‌بان استقلال در این ۴۱ بازی موفق شده ۱۵ بار گل نخورد.

رکورد کلین‌شیت یا همان گل نخوردن در لیگ قهرمانان آسیا همین ۱۵۵ بازی است که پنج دروازه‌بان مشترکا آن را در اختیار دارند.

جالب اینکه دو دروازه‌بان از این پنج گلر ایرانی‌اند. شهاب گردان و مهدی رحمتی در کنار هوا یونگ شین کره ای، ایگناتی نستروف ازبک و چنگ زنگ چینی ۱۵ کلین‌شیت ثبت کردند.

گردان زمانی که با ذوب آهن تا فینال آسیا رسید بسیار خوب کار کرد.

گردان، چنگ و یونگ شین در این فصل لیگ قهرمانان حاضر نیستند و رحمتی با یک کلین‌شیت دیگر می تواند با ۱۶ کلین‌شیت رکورددار کلین‌شیت در آسیا شود. رقیب اصلی رحمتی، نستروف است که به همراه لوکوموتیو ازبکستان در لیگ قهرمانان حاضر است.

جالب اینکه لوکوموتیو و استقلال در یک گروه حاضرند و در کنار رقابت دو تیم بر سر صعود رقابت رحمتی و نستروف برای خلق  رکورد هم می تواند جالب باشد.

البته گلرهای زیادی در آسیا حضور دارند که ۱۳ یا ۱۲ کلین‌شیت دارند و اگر رحمتی و نستروف در ادامه بازی ها خوب کار نکنند صدر جدول را از دست می دهند.

سابقه چهار دروازه‌بان اصلی تیم های ایرانی در آسیا به این شرح است؛

مهدی رحمتی/ ۴۱ بازی، ۱۵ کلین‌شیت

علیرضا بیرانوند/ ۱۳ بازی، ۲ کلین‌شیت

رشید مظاهری/۹ بازی، ۵ کلین‌شیت

وحید شیخ ویسی/ یک بازی، یک کلین‌شیت

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر