کد خبر: 17558
A

برد شیرین در دوحه ایران را 4 امتیاز از رقبا پیش انداخت / معجزه کی‌روش اولین بلیت روسیه را به نام ایران صادر می‌کند؟

دیده بان ایران - تیم های ملی قطر و ایران در ادامه دور برگشت مرحله مقدماتی رقابت های جام جهانی 2018 روسیه در استادیوم جاسم بن حمد شهر دوحه به مصاف هم رفتند. مسابقه به حمله سریع و همه جانبه تیم کی روش آغاز شد و سردار آزمون و کریم انصاری فرد در دقیقه 5 اولین فرصت این دیدار را از دست دادند. تنور بازی با کارت زرد بحث برانگیز میلاد محمدی در دقیقه 6 همچنان داغ ماند و کم کم این تیم میزبان بود که با محوریت حرکات تاباتا، هیدوس و عفیف توپ و میدان را در اختیار گرفت.

ارسال های بلند و البته ضربات به سمت دروازه ایران هیچکدام نتوانست سد مستحکم دفاع ایران و البته بیرانوند آماده را تسلیم کنند. در دقایق پایانی نیمه این شاگردان کی روش بودند که بر بازی حاکم بودند و به وسیله احسان حاج صفی در دقیقه 40 صاحب فرصتی شدند که با هوشیاری مدافعان عنابی پوش فرصت برای ایران از دست رفت تا در نهایت نیمه نخست این بازی حساس با نتیجه 0-0 تمام شود.

در نیمه دوم باز هم این ایران بود که بازی را هجومی تر آغاز کرد و موفق شد در دقیقه 52 روی پاس طلایی کریم انصاری فرد و بغل پای عالی مهدی طارمی به گل برتری برسد. بعد از این گل قطر کاملا دست پاچه بود و تلاش می کرد به صورت احساسی به دروازه ایران حمله کند. در این میان دو صحنه مشکوک در محوطه ایران رخ داد که البته داور برخورد بیرانوند با تاباتا و غفوری با عفیف را پنالتی تشخیص نداد.  ایران هم بی کار ننشست و روی چند ضدحمله توانست روی دروازه قطر موقعیت ایجاد کند که با بی دقتی فوروارد های ایرانی، فرصت های گلزنی از دست رفت. ابتدا با ناهماهنگی سردار آزمون و مهدی طارمی موقعیت ضد حمله 4 به 2 برای ایران از دست رفت و چند دقیقه بعد جهانبخش و طارمی هم نتوانستند از موقعیت ایجاد شده استفاده کنند. در ادامه حضور وحید امیری و امید ابراهیمی به جای انصاری فرد و جهانبخش دوندگی و جنگندگی تیم ایران را افزایش داد. همچنین پرتاب دست های بلند بیرانوند هم در دقایق پایانی احسان حاج صفی را با دروازه بان قطر تک به تک کرد که این فرصت هم برای ایران از دست رفت.  در نهایت این دیدار سخت و حساس با نتیجه 1-0 به نفع ایران به پایان رسید.

با این برد تیم ملی ایران در صدر جدول گروه A 14 امتیازی شد و در شرایطی بسیار عالی برای صعود به جام جهانی قرار گرفت و قطر هم با 4 امتیاز دیگر امیدش را برای صعود به روسیه از دست داد. 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر