کد خبر: 21340
A

آزادکار وزن 70 کیلوگرم ایران، دومین مدال طلای تیم ملی کشتی آزاد ایران در بازی‌های همبستگی اسلامی را بر گردن آویخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، در ادامه رقابت‌های 4 وزن دوم و پایانی کشتی آزاد بازی‌های همبستگی اسلامی که در باکو پایتخت آذربایجان در جریان است، مصطفی حسین‌خانی نماینده وزن 70 کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان در سال 2016 در دیدار فینال به مصاف مرتضی علی مسلم اف کشتی‌گیر روسی‌الاصل آذربایجان رفت و در پایان با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و گردن آویز طلا را از آن خود کرد.

حسین خانی وقت نخست این مبارزه را با استفاده از تجربه بالای خود و در حالیکه مسلم‌اف از تشویق بی‌امان تماشاگران برخوردار بود یک بر صفر به پایان رساند.حسین‌خانی در وقت دوم نیز همانند سه دقیقه نخست رو به جلو کار کرد و موفق شد با خاک کردن حریف و اجرای 2 فن بارانداز و یک مرتبه هم بیرون بردن پای حریف از تشک 8 بر صفر پیش بیفتد.در ادامه نیز حریف بدلیل کم کاری 2 امتیاز از دست داد تا در نهایت حسین‌خانی یک دقیقه مانده به پایان مبارزه 10 بر صفر پیروز شود.

حسین خانی پیش از این در دور اول با نتیجه 10 بر صفر سوربون عبدالخائف از تاجیکستان را شکست داد. وی در دور بعد در یک مصاف حساس و نفس گیر اختیار نوروزاف دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان از ازبکستان را 7 بر 6 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. حسین خانی در نیمه نهایی نیز آدام باتیروف کشتی‌گیر روسی الاصل بحرین را 5 بر 3 مغلوب کرد و به فینال رسید.

پیش از این مسعود اسماعیل‌پور در وزن 61 کیلوگرم به مدال برنز این رقابت‌ها رسید.

در ادامه رقابت‌های روز پایانی کشتی ازاد بازی های همبستگی اسلامی، حسن یزدانی دارنده مدال طلای المپیک ،در مبارزه‌ای حساس و برای کسب مدال طلا به مصاف سلیم یاشار دارنده مدال نقره المپیک 2016 ریو از ترکیه خواهد رفت.

جابرصادق‌زاده نیز در سنگین وزن برای کسب مدال برنز مقابل رجا الکراد از سوریه به روی تشک خواهد رفت.

در جریان رقابت‌های 4 وزن نخست کشتی آزاد بازی‌های همبستگی اسلامی که دیروز(جمعه) برگزار شد، میثم نصیری در وزن 65 کیلوگرم به مدال طلا رسید و امیر محمدی در وزن 97 کیلوگرم به مدال نقره دست یافت. یونس سرمستی در وزن ۵۷ کیلوگرم به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید و پیمان یاراحمدی نیز با نمایشی ضعیف از دور رقابت ها کنار رفت_ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر