کد خبر: 23180
A

آزاد و فرنگی‌کاران منتخب ایران با کسب دو مدال طلا و چهار برنز به کار خود در رقابت‌های بین المللی جایزه بزرگ گرجستان خاتمه دادند.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، شب گذشته در روز دوم رقابت های بین المللی کشتی آزاد و فرنگی جایزه بزرگ گرجستان جام «بالاوادزه و کارتوزیا» که در شهر تفلیس برگزار شد، جمال عبادی به مدال طلا دست یافت و امیری و عزیزی صاحب مدال برنز شدند.

بر این اساس نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در کشتی آزاد و در وزن ۷۰ کیلوگرم جمال عبادی با شکست دادن کشتی گیرانی از کشور آذربایجان، به دیدار فینال راه یافت. وی در این مسابقه کشتی گیر گرجستانی را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم محمدجواد ابراهیمی در کشتی نخست حریفی از لهستان را شکست داد.وی در دور بعد مقابل حریف خود مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیررضا امیری در مبارزه نخست مقابل کشتی گیر ارمنستانی به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد اما در این دیدار برابر نماینده کشور مجارستان شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این مسابقه کشتی گیری از کشور لهستان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

در کشتی فرنگی در وزن ۷۵ کیلوگرم پیام بویری در کشتی نخست مقابل نماینده کشور گرجستان مغلوب شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۸۵ کیلوگرم سامان عزیزی مقابل نماینده کشور آمریکا مغلوب شد اما با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی راهی گروه بازنده ها شد و با پیروزی بر حریف خود در این مرحله، به دیدار رده بندی راه یافت و با پیروزی مقابل کشتی گیر گرجستانی نفر سوم اروپا صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیر قاسمی منجزی مقابل نماینده بلاروس شکست خورد و راهی دیدار شانس مجدد شد اما در این مسابقه نیز مقابل کشتی‌گیر گرجستانی مغلوب و حذف شد.

در روز نخست این مسابقات نیز مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد به مدال طلا رسید و مصیب اکبری و امیرحسین حسینی در اوزان ۵۹ و ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی صاحب مدال برنز شدند.

منبع: مهر

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر