کد خبر: 23212
A

وزیر ورزش و جوانان گفت: بابت والیبال نگرانی نداریم اما درصددیم بقیه رشته‌های تیمی هم این پیشرفت را داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر از رشته والیبال به عنوان ورزشی یاد کرد که بین جوانان و نوجوانان کشور نهادینه شده است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: سطح والیبال ایران بالاتر از قاره آسیاست و هنوز فراموش نکردیم که در دو دهه قبل آرزو داشتیم یک ست از ژاپن و کره جنوبی ببریم اما الان با تیم دوم ایران قهرمان آسیا می‌شویم و در لیگ جهانی لهستان و بلژیک را می‌بریم و همین صربستان را هم پیش از این برده بودیم و تیم‌های بزرگ و قدر دنیا همچون برزیل، ایتالیا، آمریکا و روسیه را طی این سال‌ها حداقل یک یا دو بار شکست دادیم.

سلطانی‌فر خاطرنشان کرد: از بابت آینده فدراسیون والیبال نگرانی نداریم چرا که سیستم والیبال قوام مدیریتی خوبی دارد و رئیس آینده همین راه موثر و با برنامه را ادامه می‌دهد و کسی نمی‌تواند برای این رشته کم‌کاری کند. از طرفی آدم‌های شاخصی برای انتخابات این فدراسیون مطرح شدند که خوشبختانه می‌توانند در ادامه راه برای این رشته برنامه‌ریزی خوبی داشته باشند.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: دنبال این هستیم که برای رشته‌های دیگر تیمی هم اتفاقی همچون والیبال رخ دهد به طوری که آن ها هم بتوانند مسیر پیشرفت را طی کنند. به طور مثال هندبال ظرفیت خوبی برای مطرح شدن دارد و با یک مدیریت خوب در بازه زمانی چهار، پنج ساله و سرمایه‌گذاری روی رده‌های سنی پایه آنها هم می‌توانند جایگاه خوبی پیدا کنند.

سلطانی‌فر از پیشرفت فوتبال، فوتسال و بسکتبال هم ابراز رضایت کرد و گفت: در بسکتبال در سطح آسیا موفق بوده‌ایم و عناوین قهرمانی ارزشمندی به دست آمده است ولی همچنان معتقدم این رشته به خصوص با فعال شدن بسکتبال بانوان در سطح بین‌المللی ظرفیت زیادی دارد و می‌تواند مسیر رشد خود را با سرعت بیشتری ادامه دهد.
 
وی در پایان تصریح کرد: ضمن اینکه در فوتبال و فوتسال هم در رده‌های سنی زنان و مردان موفقیت‌های این فدراسیون زیاد بوده و خوشبختانه در رده‌های پایه کار زیاد شده است و نتایج خوب آن را مشاهده می‌کنیم و امیدوارم با صعود تیم مقتدارانه تیم ملی به جام جهانی، فوتبال بتواند کام مردم را بیش از پیش شیرین کند و موجب شادی جوانان کشور شود.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر