کد خبر: 24264
A

کامنت کنایه آمیز فرهاد مجیدی باعث ایجاد حواشی زیادی شده است و خبر از مشکلات میان اسطوره شماره هفت و سرمربی کنونی استقلال می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، اتفاقی برای باشگاه استقلال رخ داد که می‌تواند کل معادلات فصل بعد را به هم بریزد. ماجرا این است: علیرضا منصوریان برای خط حمله تیمش دیگر نظری روی بهنام برزای ندارد. قرار گرفتن برزای در لیست مازاد حسابی باعث ایجاد جنجال شده و انتقادهای زیادی را از سرمربی استقلال به‌وجود آورده است. در همین راستا برزای پستی برای خداحافظی از هواداران استقلال منتشر کرد که هزاران کامنت برای آن آمد. یکی از کامنت‌گذارها اما مشهورتر از سایرین بود. فرهاد مجیدی که در حال حاضر محبوب‌ترین استقلالی روی زمین تلقی می‌شود، برای برزای نوشت: «بازی تو چشم‌نواز بود، اما شاید مدل شادی گلت مشکل داشت. امیدوارم دفعه بعد با پیراهن شماره هفت در استقلال ببینمت.» طبیعی بود که انتشار این کامنت روشن و شفاف، تحلیل‌های فراوانی را به دنبال بیاورد. به نظر می‌رسد این بار تقابل بین مجیدی و منصوریان علنی شده و ماه‌های پیش‌رو برای کادر فنی استقلال توام با حواشی رنگارنگ خواهد بود.

 

ناجی اخراجی

بهنام برزای در استقلال سرنوشت جالبی دارد. دو سال پیش از ختافه اسپانیا برای این بازیکن دعوت‌نامه رسمی آمد تا او در تست‌های فنی این باشگاه شرکت کند. با این وجود پرویز مظلومی اجازه استفاده از این بخت را به برزای نداد و گفت به این بازیکن نیاز دارد. برزای اما به ندرت از سوی مظلومی به بازی گرفته شد. با حضور علیرضا منصوریان در استقلال و شعار جوانگرایی این مربی، برزای هم امیدوار شد شرایط بهتری در جمع آبی‌ها پیدا کند، اما سرمربی جدید هم کمتر به او بازی داد. از همه جالب‌تر اینکه بهره‌وری برزای برای منصوریان بسیار بالا بود و هر زمان که این بازیکن به میدان رفت، جواب اعتماد کادر فنی را داد.

به‌طور مشخص می‌توان ادعا کرد برزای در دو نوبت مستقیما از اخراج منصوریان جلوگیری کرد. یک بار هفته چهارم این اتفاق افتاد. آن زمان استقلال با دو شکست و یک مساوی راهی بازی با پیکان شده بود و می‌گفتند اگر منصوریان این بازی را هم ببازد، اخراج است. از قضا استقلال عقب هم افتاد، اما برزای در دقایق پایانی گل مساوی را زد. مرتبه دوم هم مربوط به آخرین بازی نیم‌فصل و مصاف با سپاهان بود. این مسابقه چند روز بعد از حذف آبی‌ها از جام حذفی برگزار می‌شد و قطعا شکست در آن تغییر کادر فنی را در پی می‌آورد. استقلال در این مسابقه هم از حریف عقب افتاد، اما بهنام برزای با گل دقیقه 91 منصوریان را در استقلال نگه داشت. به عبارتی اگر منصوریان هنوز سرمربی استقلال است، بخشی از این ماجرا به لطف برزای اتفاق افتاده، اما او ناجی‌اش را نخواست تا فشارها از این جهت هم بر آقای سرمربی بیشتر شود.

 

و اینک آقای شماره هفت

بهنام برزای عادت داشت بعد از گلزنی به سبک فرهاد مجیدی شادی کند و حالا ستاره پیشین استقلال به طعنه می‌گوید مشکل این بازیکن از همین نوع خوشحالی بوده! از قرار معلوم فرهاد عقیده دارد در استقلال جریان «مجیدی‌زدایی» وجود دارد. فصل گذشته شایعات زیادی وجود داشت در مورد اینکه بختیار رحمانی بر خلاف میل باطنی‌اش مجبور شده شماره هفت را بپوشد. ابتدای لیگ شانزدهم منصوریان سعی کرد توپ را داخل زمین مجیدی بیندازد. او گفت خود فرهاد با حضور در تمرین استقلال پیراهن شماره هفت را به صاحب جدیدش تحویل می‌دهد، اما این اتفاق هرگز رخ نداد! امسال هم شماره هفت را به داریوش شجاعیان پیشنهاد کردند که او نپذیرفت. بعدتر این پیراهن به حسن بیت‌سعید تعلق گرفت که این یکی هم خالی از حاشیه نبود. حالا مجیدی رسما از دورانی صحبت می‌کند که بهنام برزای به استقلال بازمی‌گردد و شماره هفت را می‌پوشد؛ دورانی که منطقا بدون منصوریان و گروهش از راه خواهد رسید. در 24 ساعت گذشته خیلی‌ها این کامنت جنجالی را اعلام آمادگی مجیدی برای سرمربیگری در استقلال دانستند. او دوره‌های مربیگری‌اش را پشت سر می‌گذارد و با توجه به جاه‌طلبی‌های نهفته در کاراکترش اصلا چیز غریبی نیست که بخواهد کارش را از یک نیمکت بزرگ شروع کند. هر چه باشد به نظر می‌رسد امسال سایه فرهاد حسابی روی سر منصوریان سنگینی خواهد کرد.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر