کد خبر: 25520
A

رخشان بنی‌اعتماد کارگردان نامی کشورمان از ملاقات با ملی‌پوشان ناشنوا نوشته است.

دیده بان ایران: رخشان بنی اعتماد در یادداشتی از حضور در همایشی در ارتباط با معلولیت یادمان آورده ملی پوشان معلول که بی سر و صدا می روند و برای مان افتخار می آفرینند چقدر دوست داشتنی هستند و چه کار مهمی انجام می دهند. در این نوشته می خوانید:

روز پیش بنا به دعوت " پریسا افتخار " دانشجوی دکتری مدیریت فرهنگی و پژوهش گر حوزه مطالعات معلولیت و رسانه ، به " انجمن باور" دعوت شدم . حقیقت این که پیگیری مصرانه " پریسا " در محظورم قرار داد . چون دلیل دعوت ، بحثی در باره سینما و معلولیت بود و من که در این زمینه نه کار کرده ام و نه تخصصی دارم ،  .

ولی دربرابر اصرار " پریسا " بی آن که دلیل قانع کننده ای برای شرکت در این بحث پیدا کنم به ناچار تسلیم شدم . رفتم و ساعتی در جمع انجمن باور با دکتر محمد کمالی عضو هیات علمی دانشکده توانبخشی، آقای سهیل معینی فعال حقوق افراد دارای معلولیت و مدیرعامل انجمن و مهناز یاوری ، فعال حقوق افراد دارای معلولیت گذراندم .

ساعتی پر بار که بیشتر مطمئن شدم که چقدر در باره این بخش توانمند جامعه کم می دانم و کم می دانیم . از غفلت های ناخواسته و نا آگاهانه ام خجل شدم که با الگو های کلیشه ای و منجمد شده در ذهن  ، جهان را از دریچه قاب از پیش ساخته شده می بینیم . خوشحالم که " پریساافتخار " با نوشتن کتاب "سینما و معلولیت" می تواند دیدگاه های نوین جهانی نسبت به این موضوع را در عرصه رسانه به ما بیاموزد . 

پیرو همین دیدار وقتی امروز ، خبر اعزام تیم دو میدانی ناشنوایان کشورمان  به المپیک را شنیدم  آرزو کردم این خبر ، هم طراز با اخبار دیگر ورزشکاران  میهن مان منعکس شود . برای موفقیت عزیزان ناشنوایمان دعا می کنیم ، هر چند که همین حضور موفقیت بزرگی است .  

رخشان بنی اعتماد

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر