کد خبر: 39900
A
جزییات سفر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به ایران مشخص شد

نکته قابل ‌توجه اینجاست که رئیس فیفا به فدراسیون فوتبال پیشنهاد داده در حاشیه سفرش به تهران برنامه‌ای برای برگزاری یک بازی دوستانه تدارک ببینند. از همین رو مسئولان قصد دارند یک مسابقه با حضور پیشکسوتان و بزرگان فوتبال کشور و جانی اینفانتینو در سالن فوتسال برگزار کنند. در این اقدام انجام‌شده از بازیکنان ملی‌پوش ٩٨ و همچنین بازیکنانی نظیر وحید شمسایی و جواد نکونام و علی دایی دعوت شده است.

دیده بان ایران:  مهدی تاج روز گذشته به ‌دنبال کارشکنی‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا علیه فوتبال ایران در رابطه با پرونده میزبانی از تیم‌های عربستانی به سوییس سفر کرد تا جلسه‌ای را با رئیس فیفا برگزار کند. بدون ‌شک در این دیدار برنامه سفر اینفانتینو به ایران نهایی خواهد شد و رئیس فیفا در جریان تمام اتفاقاتی که در سفر به ایران برای او رخ خواهد داد، قرار خواهد گرفت. جیانی اینفانتینو برنامه کاری بسیار فشرده‌ای دارد و با جت شخصی وارد تهران خواهد شد. از همین ‌رو مدیران فدراسیون فوتبال در نظر دارند به خاطر مشغله کاری زیاد رئیس فیفا مقدماتی را فراهم کنند که او ٩ اسفند وارد تهران شود تا برخی از برنامه‌ها در این روز و بقیه برنامه‌ها در ١٠ اسفند اجرایی شود. در شرایط کنونی حضور اینفانتینو در ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و بهترین فرصت برای پیگیری خواسته‌هاست؛ اما برنامه‌ریزی‌های فدراسیون برای میزبانی از اینفانتینو به چه شکل است؟

اینفانتینو خواهان ملاقات با رئیس‌جمهوری

ایده سفر رئیس فیفا به تهران در زمانی انجام شد که جیانی اینفانتینو در هلند جلسه‌ای کوتاه با مهدی تاج برگزار کرد و در آن رسما درخواست برای سفر به تهران با او در میان گذاشته شد. اینفانتینو که پیش از از انتخابات ریاست فیفا نیز سفری به تهران داشت این‌بار درخواست فدراسیون فوتبال را قبول کرده و در همان جلسه با تاج رسما اعلام کرده مهمترین هدفش از سفر به تهران ملاقات با حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران است. رئیس فیفا تأکید ویژه‌ای داشته که در سفر به تهران اولویت اصلی‌اش دیدار با رئیس‌جمهوری است و به همین ترتیب فدراسیون فوتبال در حال مکاتبه با دفتر ریاست‌جمهوری است تا برنامه‌ریزی لازم برای انجام ملاقات اینفانتینو با روحانی در تاریخ ١٠ اسفند را انجام بدهد.

دیدار دوستانه با حضور بزرگان فوتبال ایران

نکته قابل ‌توجه اینجاست که رئیس فیفا به فدراسیون فوتبال پیشنهاد داده در حاشیه سفرش به تهران برنامه‌ای برای برگزاری یک بازی دوستانه تدارک ببینند. از همین رو مسئولان قصد دارند یک مسابقه با حضور پیشکسوتان و بزرگان فوتبال کشور و جانی اینفانتینو در سالن فوتسال برگزار کنند. در این اقدام انجام‌شده از بازیکنان ملی‌پوش ٩٨ و همچنین بازیکنانی نظیر وحید شمسایی و جواد نکونام و علی دایی دعوت شده است.

تماشاگر ویژه دربی

رئیس فیفا در جریان سفری که به ایران خواهد داشت در تاریخ ١٠ اسفند با حضور در ورزشگاه آزادی تماشاگر ویژه دربی هشتاد‌و‌ششم پایتخت خواهد بود. مدیران فدراسیون تمام برنامه‌ریزی‌های لازم را برای حضور او در استادیوم از حالا انجام داده‌اند و به همین ترتیب او دقایقی قبل از شروع دربی که از ساعت ١٧:٢٠ آغاز خواهد شد، وارد ورزشگاه خواهد شد. وزیر ورزش و جوانان و مقامات فیفا که اینفانتینو را در این سفر همراهی می‌کنند هم از میهمانان ویژه فدراسیون خواهند بود. اینفانتینو البته یک نشست خبری هم با خبرنگاران خواهد داشت و در این جلسه به سوالات نمایندگان رسانه‌های گروهی کشور پاسخ خواهد داد.

بازدید از جشنواره فوتبالی دختران

یکی دیگر از برنامه‌های فدراسیون فوتبال برگزاری جشنواره فوتبالی دختران است که ‌این مراسم هر ساله ١٨ اسفند برگزار می‌شود اما با توجه به حضور رئیس فیفا در تهران قرار شده این جشنواره امسال در تاریخ ٩ یا ١٠ اسفند برگزار شود تا اینفانتینو شاهد برگزاری این جشنواره و توجه فدراسیون به دختران باشد.

ملاقات‌های مهم

برگزاری نشست با مسئولان فدراسیون فوتبال و اعضای هیأت‌رئیسه هم بدون ‌شک یکی از مهمترین بخش‌های سفر رئیس فیفا به ایران خواهد بود که در این جلسه مدیران فدراسیون باید بتوانند تمام مشکلات و خواسته‌های فوتبال ایران را با رئیس فیفا در میان بگذارند. دخالت سیاست در فوتبال آسیا و لابی قدرتمند عربستان و امارات علیه ایران قطعا می‌تواند یکی از موضوعات اصلی این نشست‌ها باشد و بالاترین مقام اجرایی فوتبال جهان مجاب شود که به این پرونده ورود کند. داستان تحریم و مشکلات اساسی فدراسیون برای دریافت پول‌های خود از فیفا و AFC نیز قطعا از سرفصل‌های اصلی این جلسات خواهد بود. همچنین اینفانتینو در حاشیه حضور در تهران ملاقاتی هم با مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان خواهد داشت و درباره مسائل مختلف با او صحبت خواهد کرد.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر