کد خبر: 40370
A

برخورد ناشایست چند یار تیم الهلال سبب شده خیلی از رسانه‌ها به انتقاد از انها بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ یک دقیقه سکوت به احترام قربانیان سانحه هوایی یاسوج. این خواسته ای بود که از سوی استقلال مطرح شد و ای اف سی برای بازی این تیم ایرانی با الهلال به آن رای داد.

درخواستی که برای انجامش در جلسه هماهنگی قبل از بازی حتما نظر مساعد باشگاه رقیب هم گرفته می شود. اقدامی که تائیدش ، یعنی رضایت باشگاه الهلال با این اقدام. اما در زمان اجرا ، 4 بازیکن الهلال در حلقه میانی زمین حاضر نشدند. علی الحبسی و دفاع های تیم ، کوشه ای دیگر از زمین ایستادند و این رفتارشان توهینی بود به مراسم گرامی داشت.

این که بازیکنان تیم عربستانی ، حالا به هر دلیلی ، به دلیل حساسیت های میان دو کشور ، بخواهند نشان دهند به جوسازی های مسئولان کشورشان اعتقاد دارند شاید برای رفتارهای سیاسی معقول باشد اما برای بزرگداشت یک حرکت انسانی که دیگر تخاصم سیاسی معنایی پیدا نمی کند. 

حتی مالک الهلال که یکی از تندرو ترین شاهزاده های سعودی علیه ایران است و بارها در جوسازی هایی مثل برگزاری بازی ها در زمین بی طرف نقش کلیدی داشته است ، به مسئولان اجرایی تیمش اجازه همکاری با استقلال و ای اف سی را داده بود اما باز هم تعدادی از بازیکنان ، اینچنین رفتاری را انجام دادند. بسیاری از روزنامه های قطری مثل الرای و خیلی از شبکه های فوتبالی بین المللی تصویری از حلقه ناقص ادای احترام الهلالی ها را منتشر کردند و از رفتار این گروه انتقاد داشته اند.

خبرآنلاین

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر