کد خبر: 41238
A

تقوی می‌گوید:«استقلال هرگز مثل بازی قبل خودش نبود.»

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران به نقل از خبرآنلاین؛ محمد تقوی: پیش از هر چیز باید از حضور پرشور هواداران واقعى استقلال سپاس ویژه اى داشته باشم که بدون تردید از بهترینها هستند.استقلال امروز نیز به مانند بازى رفت با العین مساوى کرد و در شرایطى بازى برده را با تساوى عوض کرد که به هیچ عنوان به خوبى بازى گذشته نبود. مصدومیت غفورى و تیام شاید یکى از دلایل بازى نه چندان خوب استقلال بود اما بنظر مى رسید شرایط و جو پر فشار استادیوم بیشتر برروى بازیکنان استقلال تاثیر گذاشته بود تا بازیکنان حریف، پس از خروج تیام مربى العین سریعا تغییر تاکتیک داد و با خارج کردن تنها هافبک دفاعى اش احمد برمان و تغییر پست محمد عبدالرحمان کاملا جریان بازى را در اختیار گرفت.

محمد وظیفه بازیسازى از یک سوم دفاعى را داشت. با این تغییر عمر عبدالرحمان باجایگیرى در فضاى بین خط هافبک و خط دفاع استقلال براحتى توسط برادرش صاحب توپ مى شد و وظیفه تغذیه مهاجمین را بعهده گرفت. در حالیکه در بازى رفت قدرت حفظ توپ استقلال یکى از ویژگى هاى بارز بازى با کیفیت این تیم بود اما در این دیدار استقلالى ها براحتى توپ را از دست مى دادند که دلیل اصلى آن نیز عدم حرکت و جابجایى بازیکنان بدون توپ در اطراف بازیکن صاحب توپ بود. بعنوان مثال در تمامى دقایق بازى شجاعیان در راست و اسماعیلى در چپ حضور داشتند در حالیکه در دیدارهاى گذشته جابجایى آنان با تیام و جباروف یکى از نقاط قوت استقلال بود. مهمترین تاکتیک العین براى رسیدن به گل استفاده از شوت بیرون از محوطه جریمه بود و سرانجام نیز از همین روش به گل رسید. در صحنه گل و با تعویض جریان بازى توسط عمر عبدالرحمان که در کنار برادرش محمد برترین بازیکنان میدان بوذند اگر امید ابراهیمى زودتر خود را به فرشید باقرى مى رساند و عمل پوشش انجام مى گرفت شاید العین به گل نمى رسید.

اما سوال اینجاست که چه کسى باید مدافع کنارى العین را که کاملا آزاد بود را مهار مى کرد. رایان الجابرى بازیکن جوان و با کیفیت العین در این صحنه بخوبى در کانال سمت راست حرکت کرد و در حالیکه شجاعیان تنها نظاره گر توپ بود با پاس دیدنى او شوتانى دروازه استقلال را باز کرد. العین بخوبى استقلال را آنالیز کرده بود و با انتخاب سیستم ٢-٤-٤ لوزى و با چهار بازیکن در مرکز زمین و اضافه شدن مدافعین کنارى و بابرترى عددى عملا جریان بازى را در میانه میدان بعهده گرفته بود.استقلال همچنان شانس صعود دارد و پیروزى مقابل الهلال و حتى تساوى باالریان صعود این تیم را تا حدود زیادى قطعى مى کند. 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر