کد خبر: 41866
A

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: فردا یک بازی خیلی مهم با نفت داریم که برای هر دو تیم مهم است.

به گزارش سایت دیده بان ایران، علی دایی در نشست خبری پیش از بازی با نفت تهران باز هم حاضر نشد پشت میکروفن‌های صدا و سیما بنشیند و اظهار داشت: من با تلویزیون کاری ندارم. فردا یک بازی خیلی مهم داریم که برای هر دو تیم مهم است. ما می‌خواهیم سهمیه آسیایی بگیریم و نفت هم به دنبال حفظ خود است.

دایی افزود: سعی می‌کنیم فردا برای سه امتیاز به زمین برویم چون واقعا به این امتیازات برای کسب سهمیه نیاز مبرم داریم و طبیعتا با توجه به شرایط دو تیم در جدول مساوی دردی از هیچ تیمی دوا نمی‌کند و ما هم به بازی فردا به چشم یک فینال بزرگ نگاه می‌کنیم.

وی تاکید کرد: این هفته تمرینات بسیار خوبی را انجام دادیم و بازیکنان ما با نشاط تمرین کردند تا انشاالله نفت را شکست دهیم. ما نگاه به شرایط نفت در جدول نداریم چون می‌دانیم این تیم یقه خیلی از تیم‌های بزرگ را گرفته و هفته قبل هم در دقایق آخر بازی را به استقلال واگذار کرد. پس تمام سعی‌مان این است که حریف را شکست دهیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد اینکه بعد از برد پرسپولیس با تیم نفت بازی دارید که از شما پایین‌تر است، گفت: ما تمرینات خوبی انجام داده‌ایم. همه بازیکنان ما به دنبال موفقیت هستند و نمی‌خواهیم امتیاز از دست بدهیم. امتیازات زیادی در مقابل با تیم‌هایی که در جدول پایین‌تر از ما بودند از دست داده‌ایم. بنابراین اگر امتیازی از دست بدهیم، کل زحمات امسال بازیکنان هدر می‌رود. ما بهتر از بازی با پرسپولیس در زمین می‌جنگیم و دعوا می‌کنیم و می‌خواهیم بازی خوبی انجام دهیم.

دایی در مورد مصدومان تیمش گفت: بازیکنان مصدوم ما به بازی رسیده‌اند و با ما تمرین کرده‌اند. در بازی فردا ما از بهترین‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی در مورد وضعیت مالی باشگاه پرسپولیس گفت: مدیریت باشگاه خیلی با ما همکاری کرده است. مدیرعامل کارخانه سایپا هم بسیار علاقمند است و از زمانی که آمده‌ایم ما را حمایت کرده و مشکلی از این بابت نداریم. به قول‌هایی که داده بودند دیر یا زود عمل کردند و انشاالله بقیه فصل هم عمل می‌کنند و باید از همه آنها تشکر کنم.
یک خبرنگار از علی دایی پرسید کی‌روش دوباره با کنایه در مورد بازیکنان شاغل در ایران صحبت کرده و بعد از درخشش رونالدو در لیگ قهرمانان اروپا از بیانیه‌ای که داده بود، عذرخواهی کرده است و حالا واکنش شما نسبت به این موضوع چیست که دایی پاسخ داد: شما فقط دوست دارید ما را به حاشیه ببرید و سؤالات بودار می‌پرسید. کی‌روش سرمربی تیم ملی است و دوست دارد موفق شود. به نظرم هر شخصی سرمربی تیم ملی باشد، وظیفه ماست که از او حمایت کنیم. الان هم باید این کار را انجام دهیم. من کاری به صحبت‌های همکاران عزیزم ندارم و خودم دوست دارم به تیم ملی کمک کنم. کی‌روش به بیراهه نرفته و به تیم ملی ما شخصیت داده و خدا را شکر که خیلی راحت به جام جهانی رفتیم و این موضوع نشاندهنده توانایی سرمربی تیم ملی است.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه نظرش پیرامون حمایت از کالای ایرانی در سال 97، چیست، گفت: الان زمان فرق کرده است و به نظرم در بحث تولید ملی نباید فقط شعار داد. واقعیت این است که ما خیلی چیزها را نمی‌توانیم در مملکت‌مان تولید کنیم. خودم به شخصه تولید کننده پوشاک ورزشی هستم اما واقعیت این است که کیفیت پوشاک من با کیفیت آدیداس، نایک و برندهای معروف فرق می‌کند. یک ورزشکار حرفه‌ای نمی‌تواند تولید ملی بپوشد چون از نظر کیفیت نمی‌توان اجناس را با تولید خارجی قیاس کرد. حمایت از تولید ملی زمانی می‌شود صورت بگیرد که جلوی برخی برندها که در حال ضربه زدن به تولید ملی هستند، گرفته شود. شما به اکثر مراکز خرید که مراجعه کنید، متوجه می‌شوید یک برند از ترکیه همه جای ایران را گرفته است. قیمت اجناس این گونه برندها حتی پایین‌تر از قیمت تولیدات ملی ما است.

دایی ادامه داد: برخی از برندها در هیچ جای دنیا شعبه ندارند فقط در دو سه کشور مثل کشور ما شعبه دارد وگرنه برندهای آدیداس و ریبوک حتی در شهرهای کوچک هم حضور دارند. من خودم نماینده لوتو را داشتم و به همین دلیل به ایتالیا دعوت شدم. 5 استاد دانشگاه در آنجا در مورد نحوه ساخته شدن یک کفش تنیس توضیح دادند. اینکه پاشنه کفش چگونه باید باشد تا ورزشکار راحت‌تر با آن ضربه بزند و یک ماده مخصوص در پاشنه کفش داشته باشد. 5 استاد دانشگاه برای یک کفش توضیح دادند. ما چنین چیزهایی در ایران نداریم و تا نداریم، باید وارد کنند تا ورزشکاران و مردم از این وسائل استفاده کنند. اما باید با واردات برخی چیزها مخالفت کرد و جلوی آنها را گرفت که به تولید ملی ما ضربه می‌زند. پوشاک و شلوار و پیراهن و... واردات آنها به تولید ملی ضربه می‌زند.

وی در مورد طلبش از باشگاه نفت تهران گفت: من هم از پرسپولیس هم از نفت تهران طلبکارم. این دو باشگاه در چند روز آینده وقت دارند تا طلب‌شان را بپردازند. نفت تهران تا 21 فروردین فرصت دارد و فرصت پرسپولیس زودتر از آن است اما آنها آنقدر بی‌خیال هستند و خودشان را به کوچه علی چپ زده‌اند که نمی‌دانم چه بگویم.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر