کد خبر: 5321
A
رد پای فتح الله زاده در نقل و انتقالات جنجالی آبی ها

جدایی احتمالی کاوه رضایی و بندهایی که در قرارداد 9 بازیکن این تیم وجود دارد که بر طبق آن می توانند قراردادهای خود را در صورت پرداخت نشدن مطالباتشان به صورت یک طرفه فسخ کنند در این روزها به بحث روز این تیم تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، نکته جالب این است بعد از صحبت های علیرضا منصوریان در این باره در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی با مس کرمان در جام حذفی، واکنش های مختلفی را از سوی مدیران پیشین ان باشگاه همراه داشته است. این در حالی است که بحث بندهای عجیب در قرارداد بازیکنان استقلال که به موجب آن بازیکنان می توانند قراردادهای خود را با این باشگاه فسخ کنند اصلا بحث جدیدی نیست و اتفاقا بیشتر جدایی بازیکنان از این تیم به زمان مدیرعاملی علی فتح الله زاده بر می گردد، بازیکنانی که با نظر سرمربی به جمع آبی پوشان پیوستند و البته بعدا به شکلی عجیب این باشگاه را ترک کردند. 

 

جواد نکونام

 

 

جواد نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی در لیگ دوازدهم از اوساسونا با استقلال قرار داد امضا کرد تا به گفته علی فتح الله زاده شاه ماهی فصل نقل و انتقالات به تور آبی ها بیفتد. او از همان ابتدا که با استقلال قرارداد امضا کرد بحث هایی در مورد کاپیتانی در این تیم در گرفت. در آن زمان فرهاد مجیدی هنوز به استقلال نیامده بود و نکونام به عنوان کاپیتان تیم ملی به همراه مجتبی جباری و مهدی رحمتی برای یک تکه پارچه (به قول قلعه نویی) به جان هم افتادند. در آن سال نکونام اصلا رابطه خوبی با مهدی رحمتی و بعدها امیر قلعه نویی نداشت و علی رغم این که نقش مهمی در صعود استقلال به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی داشت، در پایان فصل راهش از این تیم جدا شد و مجبور شد راهی لیگ کویت بشود. 

 

فرهاد مجیدی

 

 

استقلال پرویز مظلومی در لیگ یازدهم در نیم فصل اول با اختلاف فاحش نسبت به تیم های دیگر صدرنشین بود و علی فتح الله زاده مدیرعامل وقت این باشگاه خود را آماده یک جام قهرمانی دیگر می کرد اما بند عجیبی که در قراراد فرهاد مجیدی وجود داشت باعث  شد او در نیم فصل دوم استقلال را به مقصد الغرافه قطر ترک کند. در آن فصل هیچ کس متوجه نشد این چه بندی بود که در قرارداد این بازیکن وجود داشت و باعث شد مجیدی به این راحتی بتواند استقلال را در حساس ترین برهه فصل رها کند.  

 

پژمان منتظری

 

 

پژمان منتظری یکی از بهترین مدافعان 10 سال گذشته استقلال است، او در لیگ سیزدهم در استقلال حضور داشت و با این تیم تا مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم پیش رفت اما در نیم فصل آن سال به شکلی عجیب و در شرایطی که خیلی ها اعتقاد داشتند تمام پولش را از فتح الله زاده گرفته است از جمع شاگردان امیرقلعه نویی جدا شد. او هم به استناد به بند عجیبی که فتح الله زاده در قراردادش گنجانده بود توانست از استقلال جدا شد.  

 

مجتبی جباری

 

 

لیگ دوازدهم آخرین سالی بود که جباری در استقلال بازی می کرد و مشکلات مالی باشگاه و البته اختلاف شدید او با علی فتح الله زاده (ماجرای معروف پرت کردن قندان به سمت مدیرعامل) باعث که این بازیکن در پایان فصل استقلال را ترک کند. ارزش جباری برای استقلال زمانی بیشتر مشخص می شود که بدانید این تیم بعد از او هرگز قهرمان لیگ برتر نشد و البته جا دارد یادی کنیم از جمله معروف آرش برهانی:« مهاجمان استقلال در نبود جباری یتیم شده اند.»

 

آندرانیک تیموریان

 

 

آندرانیک تیموریان در لیگ سیزدهم جانشین جواد نکونام شد و در یک فصل رویایی با استقلال تا مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بالا آمد. او در پایان این سال به دلیل اختلاف مالی با باشگاه استقلال تا آستانه جدایی از این تیم پیش رفت اما در بازگشت از جام جهانی ترجیح داد لیگ چهاردهم را هم در جمع آبی ها آغاز کند. آندو به دلیل مشکلات مالی و اختلافی که با امیر قلعه نویی داشت ترجیح داد در نیم فصل از استقلال جدا شود و در پایان فصل بدی برای آبی های تهرانی رقم خورد.

 

فریدون زندی

 

 

فریدون زندی در لیگ دوازدهم و بعد یک فصل نسبتا موقت در استقلال کارش را با امیرقلعه نویی شروع کرد اما به دلیل ستاره هایی که در این تیم حضور داشتند او ترجیح داد با گذشت چند هفته از جمع آبی های تهرانی جدا شود. در این که استقلال در آن سال چندان نیازی به زندی نداشت شکی وجود ندارد ولی این که در دوران علی فتح الله زاده چه قراردادی با این بازیکن بسته شده بود که او به راحتی موفق شد از استقلال جدا شود سوالی است که احتمالا تنها مدیرعامل وقت آبی ها می تواند به آن پاسخ بدهد.

 

رودریگو توزی

 

 

توزی بعد از پشت سرگذاشتن یک فصل فوق العاده با قلعه نویی در تراکتورسازی در لیگ دوازدهم به همراه او به استقلال آمد و بعد از گذشت چند هفته به دلیل آنچه پرداخت نشدن مطالباتش خوانده بود از این تیم جدا شد و بازهم یک سوال مهم در ذهن هواداران این تیم نقش بست، فتح الله زاده چه بندهایی را در قرارداد این بازیکن گنجانده بود که او بعد از چند هفته توانست قرارداد خود را یک طرفه فسخ کند؟

منبع: ورزش سه

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر