کد خبر: 5660
A
نایب قهرمان تکواندو المپیک لندن در گفت و گو دیده بان ایران:

باقری معتمد با اشاره به حضور وزیر جدید ورزش و جوانان٬ افزود: بعد از المپیک لندن هر چقدر من و بقیه اهالی تکواندو مصاحبه کردیم و هشدار دادیم٬ کسی توجهی نکرد. امیدوارم حداقل وزیر جدید ورزش به حرف های ما گوش دهد و تکواندو را از این وضعیت نجات دهد.

« محمد باقری معتمد » در گفتگو با سایت دیده بان ایران٬ ابتدا در مورد وضعیت کنونی خود اظهار داشت: در حال حاضر به تمرینات شخصی ام ادامه می دهم تا ببینم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

 

وی افزود: من حتی در لیگ هم شرکت نمی کنم. چون وضعیت به گونه ای است که نمی خواهند من در این مسابقات باشم. همه عوامل و آدم های لیگ از عوامل فدراسیون هستند و متاسفانه در رقابت های لیگ هم شاهد باندبازی هستیم.

 

قهرمان بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگ ژو چین ادامه داد: در المپیک ۲۰۱۲ لندن تنها مدال تکواندو کشورمان را کسب کردم٬ اما بعد از بازگشت٬ دیدید چه برخورد ها و خصومت های شخصی با من شد و در حقیقت با آن رفتارها پاسخ مدال نقره المپیکم را دادند.

 

باقری معتمد با اشاره به وضعیت اسف بار تکواندو ایران تصریح کرد: در المپیک ۲۰۱۶ ریو٬ در بهترین شرایط بدترین نتایج را گرفتند. دیدید که در وزن من هم نماینده ای به برزیل اعزام نکردند.

 

دارنده دو مدال طلا و نقره جهان در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ خاطر نشان کرد: بعد از المپیک ریو٬ پشت مدال « کیمیا علیزاده » پنهان شدند. درست همان اتفاقی که در المپیک لندن رخ داد و آقایان پشت مدال من پنهان شدند.

 

وی به بی مهری هایی که در حق « رضا مهماندوست » سرمربی سابق تیم ایران و  مربی فعلی تیم آذربایجان روا داشتند نیز اشاره کرد و گفت: کاری کردند که آقا رضا از ایران رفت. البته نتیجه کار ایشان در تیم آذربایجان را دیدید. آذربایجانی ها سه مدال با ارزش گرفتند و بعد هم که آن گونه از مهماندوست تقدیر کردند.

 

نایب قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن در مورد حضور چندین ساله رئیس فدراسیون تکواندو اظهار داشت: یک رئیس جمهور بعد از ۸ سال می رود و جای خود را به دیگری می دهد. اما این آقا بیش از ۱۶ سال است در فدراسیون ریاست می کند و علی رغم ناکامی های بزرگی از جمله المپیک ریودوژانیرو برزیل٬ همچنان در مسند ریاست باقی می ماند. شما نمونه این اتفاق را در هیچ جای دنیا نمی بینید.

باقری معتمد با اشاره به حضور وزیر جدید ورزش و جوانان٬ افزود: بعد از المپیک لندن هر چقدر من و بقیه اهالی تکواندو مصاحبه کردیم و هشدار دادیم٬ کسی توجهی نکرد. امیدوارم حداقل وزیر جدید ورزش به حرف های ما گوش دهد و تکواندو را از این وضعیت نجات دهد.

 

قهرمان سابق تکواندو دانشجویان جهان در ادامه تصریح کرد: تنها راه نجات تکواندو از وضعیت فعلی٬ برکناری رئیس آن است. اگر رئیس فدراسیون تغییر کند٬ این ورزش هم درست می شود. بنابراین٬ امیدوارم وزیر ورزش به داد تکواندو برسد.

 

قهرمان سابق جهان در پایان درباره سفرهای اخیر خود به آمریکا گفت: من حدود ۶ ماه در این کشور زندگی کردم و بعد هم به ایران بازگشتم. من برای یک سری کارهای شخصی به آمریکا رفت و آمد می کنم و قصدی برای اقامت در این کشور ندارم.

گفت و گو از جواد منتخبی 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر