کد خبر: 5760
A

با انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا، نامزدی لس آنجلس برای میزبانی المپیک 2024 به خطر افتاد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران و به نقل از آس، دونالد ترامپ امروز توانست با پیروزی بر هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به عنوان رییس جمهور جدید این کشور شناخته شود اما این برد می‌تواند نامزدی لس آنجلس برای بازی‌های المپیک 2024 را به خطر بیندازد.

کمیته‌ای که در حال رقابت با شهرهای پاریس و بوداپست است، می‌ترسد به علت چهره‌ای که از ترامپ به جام مانده است (نژادپرست و بیگانه‌ستیز بودن) نتواند از حمایت نماینده های کشورها بهره ببرد. ترس اعضای کمیته لس آنجلس 2024 این است که شخصیت رییس جمهور انتخابی، رای بانوان، نمایندگان کشورهای عربی و آمریکای لاتین را تغییر بدهد.

به نوشته روزنامه اکیپ فرانسه پیروزی ترامپ در انتخابات، کسی که حامل مشعل المپیک 2004 آتن بود، نامزدی لس آنجلس را به خطر خواهد انداخت و  تاثیر منفی این اتفاق را همچون Big one (بزرگ‌ترین زلزله 8 ریشتر) عنوان کرد.

کمیته بین‌المللی المپیک ماه آینده (دسامبر) شهرهایی که نامزد میزبانی المپیک 2024 هستند را به طور رسمی اعلام خواهد کرد و نام میزبان 13 سپتامبر سال 2017 در جریان جلسه کمیته بین‌المللی المپیک در لیما پرو اعلام خواهد شد.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر