کد خبر: 58932
A

آقای برانکو را ما خودمان بزرگ کردیم. برانکو در فوتبال ایران بزرگ شد. وقتی به جام جهانی ۲۰۰۲ نرفتیم با فعل و انفعالاتی خاص برانکو را سرمربی تیم ملی کردند و فرصت کافی هم در اختیارش قرار گرفت. برانکو در فوتبال ایران شد برانکو. این حقیقتی است که نمی‌توان کتمانش کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ محمد مایلی‌کهن متفاوت است. منتقد است. از همان اوایل کار کارلوس کی‌روش با او از در تقابل وارد شد و گاهی اوقات تندترین مصاحبه‌های او علیه سرمربی تیم ملی را خوانده‌اید، ولی در کنار همه این موارد مایلی‌کهن صراحت لهجه داشته و در حرف‌هایش دنبال خوشایند این و آن نیست.

عادل، عالم است

با عادل فردوسی‌پور در بسیاری از مسائل اختلاف‌نظر دارم و بارها از او انتقاد کرده‌ام. حتی مقاطعی هم شده که زنگ زده و درخواست کرده روی خط برنامه ۹۰ بروم، ولی این کار را نکرده‌ام، اما قاطعانه می‌گویم برخلاف برخی آقایان، عادل، عالم است. بچه باسوادی است و با بسیاری از اهالی فوتبال متفاوت. حالا آقایی که خودش هر سال میلیارد میلیارد از این فوتبال می‌گیرد، عادل را متهم به خیانت می‌کند. امثال عادل اصلاً با یکسری افراد که خودشان کلی کاسب می‌شوند، اما ادعای این را دارند که نگران مردم و فوتبال هستند قابل مقایسه نیستند.

با کلاس ششم می‌روند سر تمرین لورکوزن

کسی از عادل فردوسی‌پور انتقاد می‌کند که خودش تا کلاس ششم بیشتر سواد ندارد. آقایان مرتب حرف از حضور سر تمرین بایرلورکوزن می‌زنند. باور کنید آدم می‌تواند تا کلاس ششم سواد داشته باشد و ۲۰ روز تمرینات بایرلورکوزن را هم از نزدیک تماشا کند.

مربیان ۲۰۰، ۳۰۰ هزار دلاری

تمام مربیان خارجی که به ایران می‌آیند، نهایتاً ۲۰۰ تا حداکثر ۳۰۰ هزار دلار قیمت دارند، اما آن‌ها را می‌آوریم و میلیون دلاری حساب‌شان را پر می‌کنیم. نه تنها به خودشان بلکه به اقوام‌شان هم پول می‌دهیم. یکی برادرش را می‌آورد، یکی پسرش را می‌آورد، آن یکی به اقوام نسبی و سببی‌اش پست می‌دهد. حتی می‌بینیم که بعضی بازیکنان هم به خاطر رابطه با سرمربی در تیم می‌مانند و... من صراحتاً می‌گویم هر کدام از این مربیان اگر یک دلار در جایی غیر از ایران اضافه‌تر به آن‌ها بدهند، ول می‌کنند و می‌روند.

برانکو را ما بزرگ کردیم

آقای برانکو را ما خودمان بزرگ کردیم. برانکو در فوتبال ایران بزرگ شد. وقتی به جام جهانی ۲۰۰۲ نرفتیم با فعل و انفعالاتی خاص برانکو را سرمربی تیم ملی کردند و فرصت کافی هم در اختیارش قرار گرفت. برانکو در فوتبال ایران شد برانکو. این حقیقتی است که نمی‌توان کتمانش کرد.

کار اشتباه ملی‌پوشان

حرکتی که بعضی از ملی‌پوشان در بازی با ژاپن انجام دادند اصلاً درست نبود و نباید از آن دفاع کرد. آن رفتار شایسته نام ایران نبود و نباید از آن حمایت کرد. ورزش یک مقوله جوانمردانه است و باید تحت هر شرایطی ادب و متانت را در آن رعایت کرد.

انتخابات نزدیک است

این آقایانی که حرف از تیم ملی می‌زنند چرا در مورد مسائلی همچون صنعت خودرو حرف نمی‌زنند؟ اصلاً چرا در مورد ایران‌خودرو و سایپا چیزی نمی‌گویند؟ مگر غیر از این است که ماشین‌های تولید داخل مرتب در حال گران شدن هستند؟ مگر اعضای هیئت‌مدیره این دو کارخانه در داخل خود ایران و توسط مسئولان وزارتخانه‌های مربوطه صاحب منصب نمی‌شوند؟ چرا در مورد گرانی حرف نمی‌زنند؟ آقا من همین دیشب (سه‌شنبه‌شب) سیب‌زمینی خریدم دانه‌ای ۱۲۰۰ تومان. باورتان می‌شود؟ دانه‌ای ۱۲۰۰ تومان. هر یک دانه این قیمت نه هر یک کیلو. به هر حال انتخابات نزدیک است و عده‌ای یاد فوتبال افتاده‌اند. بالاخره باید این حرف‌ها را زد دیگر. گفتم که، انتخابات نزدیک است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر