کد خبر: 61773
A

مسئله حق پخش تلویزیونی آن‌قدر پیچیده شده که شاید عواقب خطرناکی داشته باشد. اگر صدا و سیما حق پخش تلویزیونی بازی های لیگ برتر را پرداخت کند، اوضاع تیم های لیگ برتری بسیار متفاوت خواهد شد. اما آن ها از پرداخت رقم سنگین حق پخش امتناع می کنند. براساس قانون، فدراسیون می تواند به تعداد زیادی از نهاد های رسمی کشور، مانند دیوان عدالت اداری، شکایت کند. از سال 1396 صداوسیما ملزم به پرداخت حق پخش تلویزیون است

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ اگر صدا و سیما حق پخش تلویزیونی بازی های لیگ برتر را پرداخت کند، اوضاع تیم های لیگ برتری بسیار متفاوت خواهد شد. اما آن ها از پرداخت رقم سنگین حق پخش امتناع می کنند. براساس قانون، فدراسیون می تواند به تعداد زیادی از نهاد های رسمی کشور، مانند دیوان عدالت اداری، شکایت کند. از سال 1396 صداوسیما ملزم به پرداخت حق پخش تلویزیون است. تلویزیون در ابتدا اعلام کرد پول حق پخش را باید دولت پرداخت کند اما وقتی بودجه های اضافی را از دولت دریافت کرد، باز هم پول صداوسیما را پرداخت نکرد. میلیون ها یورویی که هنوز سر جای خودشان نیستند.

در قانون پنج ساله ششم، صراحتا آمده است که صداوسیما باید حق پخش تلویزیونی را پرداخت کند. اگر این اتفاق رخ نمی دهد، حاصل کم کاری فدراسیون مهدی تاج است. قاضی زاده نماینده مجلس دهم و عضو هیئت نظارت بر صدا و سیما هم اخیرا به گفته بود در حق پخش کم‌کاری شده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر