کد خبر: 7270
A
نایب رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی پرورش اندام در گفت و گو با دیده بان ایران؛

رئیس کمیته داوران فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران گفت: از حق خوری برعلیه « هادی چوپان » در مسابقات دوبی جلوگیری کردم تا این ورزشکار شایسته کشورمان به جمع حرفه ای ها بپیوندد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی  دیده بان ایران٬ « امید جبلی » درباره اتفاقاتی که در رقابت های دوبی رخ داد، اظهار داشت:  دو روز پیش در جریان برگزاری رقابت اوورالی مسابقات فیتنس اکسپو دوبی، اسپانسر و برگزار کننده رقابت ها بدون توجه به ارای داوران، ورزشکار اماراتی را اوورال معرفی کردند که این امر با اعتراض شدید کمیته داوران ifbb روبرو شد  و آنها به نشانه اعتراض، سالن ترک کردند.وی افزود: آن چه برای ما اهمیت دارد و قانونی است، رای داوران است. از این رو٬ از نظر فدراسیون جهانی، « هادی چوپان »اورال است و مدال و حکم او به زودی صادر خواهد شد. 

نایب رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی پرورش اندام ادامه داد: بنده شخصا پیگیر این کار هستم و در سایت رسمی فدراسیون نیز نام چوپان به عنوان اوورال ثبت خواهد شد. تا من هستم، اجازه نمی دهم حق او توسط اسپانسرهای مسابقات پایمال شود.

جبلی خاطر نشان کرد: هادی امروز در مسابقه پرو روی استیج در ابتدا به عنوان اوورال مسابقه دبی اکسپو معرفی خواهد شد  تا پاسخی قاطع و کوبنده باشد برای آنهایی که حق وی را به شخص دیگری دادند.

وی درباره تلاش های صورت گرفته برای احقاق حق ورزشکار کشورمان گفت: پیگیری های ما زمانی ارزشمندتر می شود که این احقاق حق، در خود کشور امارات صورت گرفت. از سوی دیگر٬ اماراتی ها روی اوورال اکسپو تبلیغات فراوانی به ویژه در تلویزیون انجام داده بودند. از این رو،  باید متوجه می شدند حق گرفتنی است و ما این توانایی را هم داریم که نگذاریم حق ورزشکارمان ضایع شود.

رئیس کمیته داوران فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان در ادامه، تصریح کرد: جواب محکم تر که نشان دهنده توان ملی مان  بود این که چوپان در لیست شرکت کننده گان مسابقه پرو SHERU ClASSIC قراربگیرد واین امتیازی بود که IFBB در جواب رفتار بد شخص اسپانسر مسابقه Dubai Expo به نماینده کشورمان اختصاص داد.

جبلی افزود: البته شرکت در مسابقه فوق برای هادی چوپان کاملا اختیاری است و حتی شماره ۱۰ نیز به وی اختصاص دارد. البته این وی نیز بلامانع است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر