کد خبر: 7278
A

رئیس فدراسیون جودوی ایران،گفت: پس از برگزاری نشست با کادر فنی تیم ملی و بررسی شرایط، به منظور حضور پرقدرت در رقابت های قهرمانی آسیا، اقدامات لازم برای حضور در چند رقابت جایزه بزرگ در نقاط مختلف جهان را فراهم خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمد درخشان اظهار کرد: رقابت های جایزه بزرگ جودو به میزبانی کشورهای فرانسه، آلمان، جمهوری آذربایجان، گرجستان و ترکیه برگزار خواهد شد که جودوکاران ایران در تعدادی از آنها حضور خواهند یافت.
وی با اشاره به اینکه نخستین مرحله از اردوهای آماده سازی تیم ملی جودوی بزرگسالان ایران برگزار شده است، افزود: برنامه های لازم طراحی شده است و روند آماده سازی را تا اواخر فروردین ماه که مسابقات قهرمانی آسیا در هنگ کنگ برگزار می شود، دنبال خواهیم کرد.
درخشان درخصوص حضور تیم ایران در قهرمانی آسیا، افزود:‌به دنبال این نیستم که با یک مدال مقطعی در مسابقات آسیایی یا جایزه بزرگ ها، خودمان را فریب بدهیم. می خواهیم جودوی ایران با تغییرات اساسی مواجه شود و در عرصه بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد.
رئیس فدراسیون جودو، عنوان کرد: اجرایی کردن برنامه ها، شناخت استعدادها و رسیدن به هدف برای فدراسیون جودو از اهمیت بالایی برخوردار است و باید باور داشته باشیم که مدال های مقطعی دردی را درمان نخواهد کرد.
وی گفت: در گذشته نیز روسای فدراسیون جودو با یک نتیجه خوب خبر از آغاز روزهای موفق می دادند که به مرور زمان، واقعیت ها علنی شد. 
رئیس فدراسیون جودو، تصریح کرد: امروز نفراتی چون «سعید مولایی» و «جواد محجوب» را داریم که می توانند در مسابقات با قرعه خوب به مدال برسند اما این مساله کافی نیست. باید به گونه ای کار کنیم که پس از مدتی در بازی های آسیایی و المپیک حرفی برای گفتن داشته باشیم.
درخشان درمورد بحث استفاده از مربیان خارجی، گفت: با مربی مدنظر بخش مردان صحبت های لازم را انجام داده ایم و وضعیت او به زودی مشخص می شود، اما در بخش بانوان هنوز گزینه مناسب مد نظرمان را پیدا نکرده ایم.
رئیس فدراسیون جودو درخصوص حضور «جواد محجوب» در تیم ملی کشتی پهلوانی، گفت: در آن مقطع برنامه های تیم ملی جودو تعطیل بود. ضمن اینکه محجوب به خاطر مسائل ملی و کشوری در تیم پهلوانی ایران حضور یافت. به هرحال او مهره ای است که می تواند سال ها در جودو موفق باشد و به زودی در نشستی با او صحبت خواهم کرد.
وی در همچنین درخصوص برپایی مسابقات جودو در بازی های کشورهای اسلامی که اردیبهشت ماه در باکو برگزار می شود، عنوان کرد: هنوز شرایط کامل این مسابقات مشخص نیست و چنانچه جودو به صورت رسمی حضور داشته باشد به طور حتم در این بازی ها به میدان می رویم.
رئیس فدراسیون جودو درخصوص صدور احکام متعدد و جدید در این فدراسیون، گفت: هرجا لازم باشد، از نفرات جدید استفاده خواهیم کرد و زمانی که ادعای با برنامه بودن را داریم، باید دقیق باشیم.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر