کد خبر: 7997
A

نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم اجرای برنامه‌های وزیر جدید ورزش و جوانان تا پایان دوره یازدهم ریاست جمهوری گفت که مجلس برای کمک به وزارت ورزش در جهت دستیابی به اهداف اعلام آمادگی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، علی‌اصغر یوسف نژاد اظهار کرد: وزیر ورزش و جوانان باید از عملکرد وزارت ورزش درس بگیرد و بر این اساس برای آینده برنامه‌ریزی کند. متأسفانه ما استراتژی توسعه ورزش یا آمایش سرزمینی ورزشی را نداریم و این جزو وظایف اصلی و اساسی وزیر است که باید نسبت به شناسایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها اقدام کند.

وی با بیان اینکه تجربه کاروان ورزشی ایران در ریو می‌تواند دستمایه خوبی برای برنامه‌ریزی وزیر ورزش در آینده باشد، ادامه داد: در این دوره از مسابقات المپیک ما ۶۳ ورزشکار داشتیم و ۸ مدال گرفتیم که نسبت به دوره قبل ۸ پله سقوط کردیم و در جایگاه ۲۵ قرار گرفتیم، همچنین بین کشورهای ‌آسیایی یک پله سقوط کردیم و ششم شدیم. در عین حال ۶۰ درصد ورزشکاران ما بالای ۲۶ سال سن داشتند و ما پیرترین تیم آسیا بودیم.

این عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به نتایج مثبت تیم اعزامی ایران به المپیک ریو نیز گفت: تیم والیبال ما بعد از ۵۲ سال در المپیک حضور یافت، بانوی تکواندوکار ما مدال برنز گرفت و تیم داوری فینال ما فینال را سوت زد، ولی در تمامی رشته‌ها غیر از کشتی آزاد و وزنه‌برداری به ویژه رشته‌هایی مثل کشتی فرنگی و تکواندو و یا دو و میدانی عملکردمان ضعیف بود و وضعیت نگران کننده‌ای در رشته‌های پایه و مدال‌آور مثل شناور ژیمناستیک و دو و میدانی داریم. دوچرخه سواران ما حتی به خط پایان نرسیدند و بوکس که یک سهمیه بیشتر در آن نداشتیم در مبارزه اول شکست خورد و حذف شد.

یوسف نژاد با بیان اینکه با توجه به شرایط سنی تیم‌های ایران این تیم نمی‌تواند سرمایه خوبی برای آینده ورزش کشور باشد، تصریح کرد: موضوع مهاجرت ورزشکاران ما به خارج نیز موجب ایجاد نگرانی برای دستگاه ورزش کشور است.

وی با تأکید بر لزوم تسهیل سرمایه‌گذاری در ورزش، تصریح کرد: وزیر ورزش در چندماهه باقی‌مانده به عمر دولت یازدهم باید برنامه‌هایی را که به مجلس ارائه کرده عملی کند. در این راستا مجلس، کمیسیون فرهنگی و فراکسیون ورزش نیز آمادگی کمک به وزیر را دارند تا ان‌شاءالله موضوع واگذاری‌ها، پروژه‌های نیمه کاره، ورزش بانوان، ساماندهی روابط بین‌المللی، ساماندهی فدراسیون‌ها و مشارکت در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی ورزشی به نحو احسن پیش برود و شاهد حرکت مثبت و موثر وزارت ورزش در این حوزه باشیم.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر