کد خبر: 8355
A

تیم ملی دوچرخه‌سواری معلولان با دو رکابزن در مسابقات جاده قهرمانی آسیا در بحرین شرکت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، فرهاد عصفوری رئیس انجمن دوچرخه‌سواری فدراسیون جانبازان و معلولان با اعلام این خبر گفت: این مسابقات در سه بخش افراد بدون معلولیت، معلولان و نابینایان از هفتم اسفند ماه و در بخش جاده برگزار می‌شود که تیم ایران نیز با ترکیب دو نفره به بحرین اعزام می‌شود.

وی افزود: بهرام سلیمانی در کلاس C2 و مهدی محمدی در کلاس C5 پس از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و ثبت رکوردهای خوب انتخاب شدند. امتیاز سلیمانی حتی از دوچرخه‌سواران کلاس C3 هم بهتر بود.

سرمربی تیم دوچرخه‌سواری معلولان همچنین درخصوص غیبت نمایندگان کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا در هند اظهار داشت: این مسابقات در بخش پیست انجام می‌شود و باتوجه به اینکه دوچرخه‌سواران کشورمان در بخش پیست تمرین ندارند، در این رقابت‌ها شرکت نمی‌کنیم.

عصفوری با اعلام این مطلب که کلمه جایگزین برای مرحوم بهمن گلبارنژاد را نمی‌پسندد، خاطرنشان کرد: مرحوم گلبارنژاد در کلاس C4 رکاب می‌زد، یعنی کلاسی که با دوچرخه‌سواران اعزامی متفاوت است. از طرفی تیم ملی بعد از مسابقات آسیایی بحرین دو مسابقه آسیایی دیگر در پیش دارد و ممکن است حتی برای بازی‌های پاراآسیایی 2018 هیچ یک انتخاب نشوند. این دو ورزشکار برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شده‌اند.

وی از حمایت محمود خسروی‌وفا، رئیس کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولان تشکر کرد و گفت: اعزام تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا در تقویم ورزشی سال گذشته نبود، اما پس از صحبت با خسروی‌وفا و تایید او با موضوع اعزام تیم، در برنامه قرار گرفت.

عصفوری همچنین در خصوص برنامه‌های مسابقات سال آینده تیم ملی دوچرخه‌سواری گفت: مسابقات بین‌المللی ایتالیا را برای کسب امتیاز و افزایش تجربه و قهرمانی آسیا در سال‌های 2017 و 2018 و بازی‌های پاراآسیایی 2018 را در برنامه داریم. اردوهای تیم ملی نیز اعلام شده و منتظر تایید زمان اردوها از سوی کمیته فنی هستیم. طبق برنامه، اردوی تیم ملی از اواخر آذرماه شروع و تا اوایل دی ماه ادامه دارد. بعد از آن هم یک اردو درنظر گرفته‌ایم که با توجه به شرایط آب و هوایی در مناطق جنوبی برگزار می‌شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر