کد خبر: 9047
A

نایب رئیس فدراسیون کشتی اعلام کرد: طرح برگزاری مشارکتی رقابت ها، شانس میزبانی ایران را برای برگزاری پیکارهای قهرمانی جهان افزایش داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حمید بنی تمیم اظهار داشت: طرح مشارکتی رقابت های کشتی از سوی فدراسیون کشتی به اتحادیه جهانی ارایه شد و مورد موافقت قرار گرفت و سومین دوره جام باشگاه های جهان با مشارکت سه کشور ایران، مجارستان و اوکراین برگزار شد.

وی اظهار داشت: تصویب این طرح از سوی اتحادیه جهانی امتیاز بسیار خوبی برای ایران است که دوباره بتوانیم پس از سال 2002 یک بار دیگر میزبان پیکارهای قهرمانی جهان باشیم.
بنی تمیم با اشاره به اینکه پیش از این فدراسیون کشتی پیشنهاد میزبانی پیکارهای کشتی آزاد و قهرمانی سال 2018 جهان را ارایه کرده است، بیان داشت: با توجه به تصویب طرح مشارکتی رقابت های کشتی از سوی اتحادیه جهانی، ایران دوباره می تواند یک بار دیگر میزبان رقابت های کشتی آزاد و فرنگی باشد و کشور دیگری رقابت های زنان را میزبانی کند.


نایب رئیس فدراسیون کشتی در خصوص برگزاری جام جهانی سال 2017 به میزبانی ایران گفت: البته چندین شهر میزبان برگزاری جام جهانی هستند و در حال مذاکره با مسئولان استان ها و بررسی شرایط هستیم.


جام جهانی کشتی آزاد در سال 2017 میلادی روزهای 28 و 29 بهمن و جام جهانی کشتی فرنگی نیز روزهای 26 و 27 اسفند در ایران برگزار خواهد شد.


ایران تاکنون چهار بار در سال های 1959، 1973، 1998 و 2002 میزبانی رقابت های کشتی آزاد و فرنگی را به عهده داشته است و علاقه مندان کشتی منتظر آن هستند تا یک بار دیگر شاهد رقابت های قهرمانی جهان در ایران باشند.


به دلیل برگزاری رقابت های کشتی زنان همزمان با مسابقات مردان در کشتی آزاد و فرنگی، کشورمان از سال 2002 تاکنون نتوانسته میزبانی این مسابقات را به عهده بگیرد.

منبع: ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر