کد خبر: 9149
A

نایب رییس هندبال بانوان معتقد است که ارتقا یا حفظ جایگاه ششمی آسیا توسط ملی‌پوشان بستگی به این دارد که اردو و رقابت های تدارکاتی داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، شانزدهمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی بانوان آسیا اسفندماه سال جاری در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود و ملی‌پوشان خود را برای حضور در این رقابت‌ها آماده می کنند. ششمی آسیا بهترین جایگاهی است که تیم ملی بزگسالان تاکنون کسب کرده است.

معصومه مشت‌زن در مورد جایگاه تیم ملی هندبال بانوان در آسیایی اظهار کرد: تنها جایگاه تیم ملی بانوان ما ششمی آسیا بوده است. اما کادر فنی و مربیان با توجه به اردوهایی که تاکنون پیگیری شده است در تلاش هستند تا بتوانند جایگاه خود را در آسیا حفظ کنند و یا حتی بتوانند آن را ارتقا دهند. اما این‌ها بستگی به این دارد که اردو و رقابت های تدارکاتی داشته باشیم. در مدت زمان باقی مانده تا آغاز این رقابت‌ها، کادر فنی و مربیان تمام تلاش خود را خواهند کرد.

او درباره زمان اردوی جدید تیم ملی بزرگسالان برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیای کره جنوبی گفت: هفتمین دوره اردوی تیم ملی بزرگسالان در این هفته از 31 آذرماه به میزبانی استان بوشهر برگزار می‌شود.

نایب رییس بانوان در پاسخ به این پرسش که آیا تورنمنت تدارکاتی خواهیم داشت یا خیر خاطرنشان کرد: ما تلاش می‌کنیم تا تیم ملی قزاقستان را به ایران دعوت کنیم، امیدوارم شرایط مهیا شود و ما بتوانیم این کشور را که در بخش هندبال بانوان تیم قدری است به اردو و مسابقه تدارکاتی دعوت کنیم.

تیم هندبال بانوان شهرداری سنندج که ملی‌پوشان زیادی داشت، در آغاز لیگ برتر هندبال انصراف داد. نشت‌زن در این مورد گفت: در حال حاضر این ملی‌پوشان در استان خود در حال آماده‌سازی هستند. البته تیم‌های لیگ برتری مشتاق هستند که این ملی‌پوشان را جذب کنند، اما تاکنون این بازیکنان جذب هیچ تیمی نشده اند.

مشت‌زن همچنین در مورد سطح لیگ برتر هندبال بانوان نیز اضافه کرد: لیگ برتر در حال پیگیری است. بازیکنان با آمادگی تلاش می کنند تا باشگاه خود را صاحب مقام کنند. نیم فصل تمام شد و تیم شهید لارستان و تاسیسات دریایی بهترین عملکرد را داشتند. اکثر تیم‌ها نتایج نزدیک به هم دارند و باید در نیم‌فصل آتی، تیمی‌های شایسته مقام اول تا سوم را کسب کنند.  

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر